بلاگ

بازداشت گوینده خبر پرس‌تی‌وی و ادعایی که بار دیگر زیر سوال رفتبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبری پرس تی‌وی صبح امروز چهارشنبه

از بازداشت مرضیه هاشمی، گوینده خبر این شبکه، در آمریکا خبر داد. در خبرها آمده این مجری آمریکایی‌الاصل برای دیدار با خانواده و برادر بیمار خود به آمریکا رفته بود که بدون هیچ‌گونه اتهامی در فرودگاه «سنت لوئیس» بازداشت و به واشنگتن منتقل شده است. ­

در همین حال، کالین کمپبل -خبرنگار پرس تی‌وی- در گزارش خود از پایتخت آمریکا، شرایط نگهداری مرضیه هاشمی در بازداشتگاه را "بسیار بد" توصیف کرده و از برداشتن حجاب او توسط ماموران آمریکایی و محروم کردن او از خوردن غذای حلال خبر داده است.

آمریکا در حالی یک مجری و خبرنگار را در زادگاهش بازداشت کرده که وزارت خارجه این کشور در صفحات اجتماعی خود، آزادی بیان را یکی از مقدس‌ترین و مهمترین آزادی‌های تصریح‌شده در قانون اساسی آمریکا دانسته و مدعی شده اهمیت و ارزش آزادی بیان در آمریکا آنجا به اوج وضوح خود می‌رسد که قانون اساسی از برخی گفتارها و ابراز نظراتِ حتی توهین‌آمیز و پرحاشیه نیز حمایت می‌کند و آزادی افراد در ایراد چنین بیاناتی را مهم می‌داند!

اما همانطورکه یک کارشناس آمریکایی در گفتگو با شبکه پرس تی‌وی در رابطه با بازداشت مرضیه هاشمی بیان کرده، آزادی بیان در آمریکا صرفاً یک شعار است که به آن عمل نمی‌شود زیرا دولت‌های اوباما و ترامپ همواره خبرنگاران منتقد را مورد اذیت و آزار قرار داده و حتی برخی از آنان را محاکمه کرده‌اند.

بروس دیکسون، کارشناس آمریکایی ساکنِ آتلانتا، نیز می‌گوید: روشن است که نباید با خبرنگاران یا مسلمانان در آمریکا بدرفتاری شود، اما در عالم واقعیت چنین اتفاقاتی می‌افتد. بسیاری از سیاستمداران دم از آزادی بیان می‌زنند، ولی سیاست‌های بسیاری از دولت‌ها، به ویژه دولت آمریکا، در عمل دقیقاً مخالف ادعا‌هایی است که بر زبان می‌آورند. دولت باراک اوباما با خبرنگارانی که آن‌ها را منتقد خود می‌دانست، بدرفتاری و آن‌ها را محاکمه می‌کرد. دولت دونالد ترامپ نیز دقیقاً همان روش دولت قبلی را (در بدرفتاری با خبرنگاران) در پیش گرفته است.

علاوه بر نقض دوباره ادعای آزادی بیان در آمریکا، بازداشت مرضیه هاشمی حدودا یکماه پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان گزارشگران بدون مرز در تازه‌ترین گزارش سالانه خود، آمریکا را ششمین کشور خطرناک جهان برای خبرنگاران معرفی کرد. طبق این گزارش، در سال گذشته میلادی، ۶ خبرنگار در آمریکا کشته شدند که علت مرگ ۴ نفر از آنها تیراندازی بوده است.

اکنون با بازداشت مرضیه هاشمی، خبرنگار، مستندساز و گوینده‌ آمریکایی‌الاصل شبکه‌ی پرس تی‌وی، ادعای آزادی بیان در آمریکا و حفظ امنیت خبرنگاران یکبار دیگر زیر سوال رفته است. مقامات آمریکایی هنوز هیچ توضیحی درباره علت بازداشت او ارائه نکرده‌اند و به نظر می‌رسد بازداشت و بدرفتاری با او، یا در چارچوب تبعیض نهادینه‌شده علیه مسلمانان و یا صرفا با انگیزه‌های سیاسی صورت گرفته است.

مرضیه هاشمی با نام اولیه «ملانی فرانکلین» در ایالت کلرادو آمریکا به دنیا آمده و در رشته‌ رسانه تحصیل کرده است. او در جوانی تحت تاثیر شخصیت امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، مسلمان شد و به ایران مهاجرت کرد.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود