بلاگ

علی علیزاده بزرگترین بنگاه دروغ پراکنی غرب را به چالش دعوت کرد + فیلم به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیونگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، علی علیزاده، تحلیلگر

سابق شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی، با انتشار پست‌هایی در صفحه توییتر خود، کارکنان و کارمندان این شبکه را به یک چالش دعوت کرد.

علیزاده در صفحه شخصی خود با انتشار یک ویدئو و با اشاره به اینکه سال‌ها شبکه فارسی زبان BBC با او مصاحبه کرده، حالا او کارکنان این شبکه را دعوت به یک مناظره کرد.

علیزاده در صفحه شخصی خود نوشت:

"من، علی علیزاده، این چهل ثانیه ویدیو را به چالش می‌طلبم و هر یک از اعضای بی‌بی‌سی که اعلام آمادگی کند را به مناظره میخوانم. امکاناتش هم با من. از همین اینستاگرام هم پخشش میکنیم.‌ بین سالهای هشتاد و هشت و نود و چهار، بی‌بی‌سی بیش از صدیار با من مصاحبه کرده. پس دعوت به یکساعت مناظره تقاضای عجیبی نیست. ویدیو به سیاق این دهسال مکارانه میگویند: «همه گروه‌ها و جناح‌ها به بی‌بی‌سی حمله میکنند و این نشان میدهد بی‌بی‌سی منصفانه و بیطرفانه قدم برمیدارد». من اما ادعا میکنم بی‌بی‌سی فارسی یک دستگاه پروپاگاندا و یک ماشین تبلیغاتی هوشمند و بخشی از قدرت نرم حکومتی بریتانیا و بخشی از جنگ نرم علیه ایران است. ادعا میکنم آنها با پوشش سریع و حرفه‌ای از مسایل داخلی ایران و با زبانی قابل فهم و جذاب برای طبقه متوسط ایرانی، به آنها این حس را میدهد که تریبون و صدای این طبقه است. طبقه‌ای که احساس میکند صدایش در در رسانه‌ رسمی و حکومتی منعکس نمیشود. اما این تنها مقدمه ماجرا است. ادعا میکنم جهت کلی پوشش بی‌بی‌سی از سیاست بین‌الملل و مسائل خاورمیانه وحقوق امنیتی و دفاعی و منطقه‌ای ایران «دقیقا» منطبق بر سیاستهای رسمی دولت بریتانیا در این مسائل است و بی‌بی‌سی فارسی دقیقا این سیاستها را با تکنیکهای رسانه‌ای زرورق و با زبانی پذیرفتنی به افکار عمومی طبقه متوسط ایران تزریق میکند.آیا تا به حال شنیده‌اید مهمانی در بی‌بی‌سی بگوید ایران «حق» آزمایشهای موشکی یا قدرت هسته‌ای دارد؟ و در پایان ادعا میکنم پوشش بی‌بی‌سی از مسایل داخلی ایران هم به شدت انتخابی و یکسویه است و همواره بر شکست و کاستی و ناکارامدی و فساد تمرکز میکند تا از مسایل ایران «استثنایی سازی» کند. ایرانی که در داخل استثنایی است و در منطقه و مسایل بین‌الملل استثنایی است پس لابد مستحق تحریم است. ادعا میکنم خروجی بی‌بی‌سی، این حرفه‌ای ترین رسانه فارسی در حال حاضر، چیزی نیست جز افزایش حس نفرت از خود، نفرت از ملیت خود، نفرت از تاریخ خود، چیزی نیست جز احساس حقارت و کوچکی و ناتوانی کردن. اینها به معنای تطهیر تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ووضعیت داخل نیست. من میترسم ازینکه می‌بینم استعماری که سال پنجاه و هفت با لگد از در بیرون انداختیم بواسطه همین یک قلم بی‌بی‌سی از پنجره‌های چشم و گوش و ذهن ما برگشته و از داخل مغزهای بخش وسیعی از ایرانیان را مسخ و از خود-بیگانه میکند. امروز رسانه‌ استعماری دولت فخمیه بریتانیا صراحتا افیون توده‌های تحصیل کرده طبقه متوسط ایرانی است. توده‌هایی که مغرورانه خود را دارای ذهنی نقاد و به روزهم میدانند."

در ادامه می توانید ویدئوی مذکور را مشاهده کنید.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود