بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به موجب دستور «عبدالفتاح السیسی» سفر‌های رسمی مقامات ارشد اعم از نخست‌وزیر و معاونانش، روساهای نهادهای مستقل، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و مسئولان ارشد دولت،

تنها با کسب اجازه از رئیس‌جمهور صورت خواهد گرفت.

به نوشته روزنامه القدس‌العربی، این فرمان السیسی همچنین شامل «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر می‌شود در حالی‌که منصب شیخ الازهر مستقل بوده و وابسته به دولت و ریاست‌جمهوری نیست بلکه الازهر یک نهاد اسلامی و علمی مستقل است.

به موجب این فرمان رئیس‌جمهور، مقامات ارشد اعم از نخست‌وزیر، معاونان نخست‌وزیر، وزرای دفاع، کشور، خارجه و دادگستری و روسای نهادهای مستقل، دستگاه‌های نظامی و امنیتی برای انجام سفرهای رسمی و هر گونه سفر مرتبط با شغل آنها بایستی از رئیس‌جمهور کسب اجازه کنند.

این دستور السیسی انتقادهایی را در میان فعالان و سیاستمداران در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته و آنها این فرمان السیسی را نوعی سلطه رئیس‌جمهور بر دولت، نهادهای مستقل و نظارتی دانستند.

در سال‌های اخیر تنش‌هایی بین شیخ الازهر و السیسی در خصوص برخی مسائل اختلافی به وجود آمده است تا حدی که السیسی پیشتر در یک برنامه زنده به شیخ الازهر گفت «شما ما را خسته کردید».

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود