بلاگ

لیست مدارس برای رایگان شدن برق ارسال نشدبه گزارشگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از توانیر؛ محمودرضا حقی‌فام سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه دستورالعمل نحوه تعیین

الگوی مصرف برق مدارس برای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ارسال شده است و این شرکت‌ها برای اجرای قانون مذکور آمادگی کامل دارند، اظهار کرد: مشکل این است که هنوز لیست مدارسی که مشمول این قانون می‌شوند به توانیر ارسال نشده است.

حقی‌فام با بیان اینکه دستورالعمل با برگزاری جلسات مشترکی میان مسئولان مرتبط وزارتخانه‌های نیرو، نفت، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه تهیه و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است، تصریح کرد: تازمانی که فهرست مدارس مشمول این قانون برای توانیر ارسال نشود، امکان اجرا برای صنعت برق وجود ندارد.


بیشتر بخوانید:۹۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از هدر رفت آب


سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه وزارت نیرو و صنعت برق مکلف به اجرای قانون است و هیچ تخلفی در اجرای قانون ندارد، تاکید کرد: ما وظایف خود را براساس قانون انجام می‌دهیم، اما وزارت آموزش و پرورش باید فهرست مدارس را ارسال کند.

حقی فام درخصوص اینکه این قانون از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: این قانون از ابتدای امسال لازم الاجراست و به همین دلیل صنعت برق امسال هزینه برق مصرفی مدارس را دریافت نکرده است، اما اجرای کامل این طرح نیازمند فهرست مذکور است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر درعین حال بیان کرد: چون قرائت و قطع و وصل توسط پیمانکاران انجام می‌شود، به دلیل آنکه دستورالعمل برای شرکت‌های توزیع ارسال شده، اما هنوز فهرست به دستشان نرسیده است، امکان دارد که برخی ناهماهنگی‌ها در این خصوص مشاهده شود.

حقی فام با بیان اینکه به شرکت‌های توزیع اعلام شده است که از قطع برق مدارس جلوگیری کنند، از مدیران مدارس نیز خواست که در صورت مشاهده ناهماهنگی‌های احتمالی در این خصوص، موارد را به شرکت برق منطقه اطلاع دهند.

برپایه این گزارش، شرکت توانیر تاکنون دو بار در تاریخ‌های ۲ آبان و ۱۹ آذر ماه سال جاری جهت ارسال فهرست مدارس با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش مکاتبه شده است، اما هنوز فهرست درخواستی جهت اجرای قانون مذکور واصل نشده است.

این نامه‌ها با امضای متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر برای معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ارسال شده و در آنها تاکید شده است که با توجه به بند "ی" تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و ماده «۲» دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف آب و برق و گاز مدارس، لازم است نسبت به ارسال فهرست اسامی مدارس مشمول به همراه مشخصات مربوطه شامل نام استان، شهرستان، شماره پرونده و شناسه قبض به شرکت توانیر تسریع شود.

بر اساس این گزارش، در حالیکه تمام تلاش‌ها برای خاموشی صفر در سال ۹۸ در حال انجام است، اما این‌گونه طرح‌های مصوب از سوی مجلس جزء افزایش مصرف و فراموش شدن مدیریت مصرف هیچ صرفه‌ای نخواهد داشت.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود