بلاگ

ماهواره پیام کجا سقوط کرد؟

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تیمی که ماهواره پیام

دانشگاه امیرکبیر را ساخته‌اند، اظهار کرد: حدود ۱۰ سال تیمی از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر روی ماهواره پیام کار کردند و با تلاش آن‌ها این ماهواره ساخته شد.

معتمدی درباره ویژگی‌های پیام بیان کرد: برای اولین بار چنین ماهواره‌ای توانست با وزن ۱۱۰ کیلوگرم پرتاب شود و مرحله اول و دوم را با موفقیت پشت سر بگذارد، اما در مرحله سوم که باید ماهواره را جدا کند و به سرعت مناسب بیش از ۷ یا ۷ و ۲ دهم کیلومتر در ثانیه برسد نتوانست به درستی عمل کند و شروع به کم کردن مدار و سقوط کرد.

وی با بیان اینکه ماهواره پیام در اقیانوس هند افتاده است، اظهار کرد: مسیر ماهواره مشخص و این ماهواره مشخصات مکانی خود را برای ما ارسال کرده است و به کمک این مسیریابی و عکس‌های به دست آمده تشخیص داده شد که ماهواره در اقیانوس هند افتاده است.

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: عملکرد اولیه ماهواره بسیار خوب بود و توانست سیگنال‌هایی را هم ارسال کند اما به دلیل وجود برخی مشکلات پیام سقوط کرد و در اقیانوس هند افتاده است.

معتمدی با بیان اینکه به کمک این تیم می‌توان پیام دیگری ساخت، بیان کرد: همان تیم قبلی می‌توانند بار دیگر ماهواره پیام را طراحی کنند، زیرا دانش فنی این موضوع را دارند و همین موضوع ما را در موقعیت خوبی قرار داده است.

وی با بیان اینکه باید مذاکراتی را با سازمان فضایی داشته باشیم، ادامه داد: به وسیله این مذاکرات و همچنین جلساتی که گذاشته می‌شود می‌توان همراه با تیم ماهواره پیام که از دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌شوند کار را با قوت بیشتری ادامه داد و پیام دیگری را ساخت.

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت : براساس صحبتی که با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره داشته‌ایم کار ساخت پیام ۲ به زودی شروع می‌شود تا با پرتاب نمونه‌های بعدی کار را به خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام/

ماهواره «پیام» در اقیانوس هند افتاد

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود