بلاگ

تامین هزینه‌های جشن تولد شاه از جیب مردم +فیلمبه گزارش خبرنگارحوزه اخبار داغگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ولخرجی‌های خاندان پهلوی در زمانی که مردم در فقر

به سر می‌بردند، یکی از عوامل تنفر مردم از سلطنت خودکامه این رژیم بود. در شرایطی که کشور هنوز مسیر طولانی را برای رضایت مردم در پیش داشت، هر سال بیش از ۳۰ مهمان خارجی عالی رتبه اعم از پادشاه، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، ملکه و ... با همراهان زیادی از جمله همسر و فرزندان ، معاون، ندیم، خدمتگزار، جامه‌دار، دکتر مخصوص، گارد محافظ و ... وارد ایران می‌شدند و به گشت‌وگذار و سیاحت و تفریح و شکار می‌پرداختند.

جدا از اینکه این روال دیپلماتیک آن بود اما خود شاه و خاندان او هم علاقه‌مند به بریز و بپاش بوددند. اسناد موجود گواه بر این ادعاست که سالانه هزینه‌های هنگفتی برای میهمانان دربار اختصاص داده می‌شد.

در ادامه ویدئویی از جشن تولد شاه در چهارم آبان ماه سال ۱۳۴۵ را مشاهده می‌کنید که مبالغ کثیری از جیب ملت برای آن هزینه شد. این جشن علاوه بر هزینه مادی که بر مردم تحمیل می‌کرد، هزینه معنوی نیز داشت. مردم از اقشار مختلف در این جشن مجبور شدند در مقابل او را ه بروند و تبریک خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود