بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وقتی که پنتاگون چند ماه پیش اعلام کرد که قصد دارد سوخت‌رسانی به هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری سعودی در جنگ یمن را متوقف کند اینطور

به نظر رسید که آمریکا قصد دارد حمایت‌هایش از عربستان سعودی در این جنگ را کاهش دهد. اما اسناد جدید نشان می‌دهند که ایالات متحده به نظامیان اماراتی هم برای جنگ هوایی در یمن آموزش داده است. 

این اسناد که یاهونیوز به آنها دست یافته تازه‌ترین شواهد از مشارکت آمریکا در جنگی است که هزاران غیرنظامی را در یمن به کشتن داده و این کشور فقیر را در آستانه قحطی قرار داده است. 

«جوزف جی دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ماه گذشته میلادی گفت: «ایالات متحده آمریکا مشارکتی در جنگ داخلی یمن ندارد؛ ضمن آنکه ما از هیچ‌یک از طرف‌های جنگ حمایت نمی‌کنیم.»

علی‌رغم این ادعا، اسناد نیروی هوایی آمریکا نشان می‌دهند که ارتش آمریکا عمیق‌تر از آنچه سابقاً تصور می‌شد در جنگ یمن دخالت کرده است. این اسناد نشان می‌دهند ایالات متحده اقدام به آموزش اعضای ائتلاف تحت رهبری سعودی «برای انجام عملیات‌های رزمی در یمن» کرده است.

در یکی از این سندها که مربوط به دسامبر ۲۰۱۷ است نوشته شده «۶ فروند هواپیمای اف-۱۶ امارات به سمت پرچم قرمز اسکورت شدند.» این سند، مربوط به آموزش‌های عملیات هوایی است که به خلبان‌های آمریکایی و متحدان این کشور ارائه شده است. در بخش دیگری از سند به آموزش ۱۵۰ افسر نیروهای هوایی به منظور آمادگی برای انجام عملیات‌های رزمی در یمن اشاره شده است.

 

در حال تکمیل...

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود