بلاگ

«نورالحق‌ قادری» وزیر امور مذهبی پاکستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد گفت: پایان دادن به تعلیمات افراطی در مدارس دینی و برقراری نظام آموزشی یکسان در

این مدارس از اولویت‌های دولت است.

وی افزود: در تلاش هستیم که تعلیمات دینی به نحوی باشد که سبب اتحاد و برادری بین مسلمانان شود نه عامل فرقه‌گرایی و تعصب.

قادری تأکید کرد: دولت با تمام مدرسین و استادان مدارس دینی در ارتباط است تا به افراط گرایی در مدارس دینی پایان دهد.

وزیر امور مذهبی پاکستان اظهار داشت: خواهان نظام آموزشی تقریبا یکسان در مدارس دینی هستیم اما برخی علمای بزرگ و مدارس دینی معتبر با این موضوع مخالف هستند.

وی افزود: وفاق المدارس(مدیریت مدرسه‌های دینی در پاکستان) اطمینان داده در زمینه ریشه‌کن کردن افراط‌گرایی همکاری خواهد کرد.

قادری تصریح کرد: دولت به دنبال این است که هیچ مدرسه دینی و فرقه‌ای تعلیمات افراطی را رواج ندهد.

وی افزود: به دنبال این هستیم که همه با پیروی از تعلیمات حقیقی پیامبر اسلام به ریسمان الهی چنگ بزنیم و به معنای واقعی مانند برادر مسلمان در کنار یکدیگر زندگی کنیم.

وزیر امور مذهبی پاکستان ادامه داد: تعلیمات درست دینی که بر گرفته از قرآن و حدیث است به هیچ وجه افراط‌گرایی را نمی‌پذیرد.

وی افزود: امیدوارم روزی برسد که مدارس دینی پاکستان به جای افراط گرایی روی اشتراکات دینی متمرکز شوند و وحدت همچنین یکپارچگی را که امنیت موجب امنیت پایدار در کشور می‌شود تبلیغ کنند.

انتهای پیام/ح

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود