بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «الغبیک محمدی‌اف» و «تاتیانا موسکالکووا» روسای کمیسیون حقوق بشر ازبکستان و روسیه در شهر «تاشکند» یادداشت همکاری در زمینه حقوق بشر امضا کردند.

این

یادداشت همکاری تسریع بررسی درخواست‌های شهروندان 2 کشور را در نظر دارد و از این به بعد این امر کمتر از یک ماه زمان می‌برد.

این سند شامل گسترش همکاری‌های متقابل در 10 بعد، تبادل تجربیات، برگزاری مراسم‌ها، نشست‌ها، سمینارهای مشترک علمی و پژوهشی در عرصه‌های بین المللی است.

طرفین در این دیدار تاکید کردند که طی 3 سال اخیر تعداد درخواست‌های مشترک بررسی شده توسط نهادهای حقوق بشر 2 کشور 2.5 برابر افزایش یافته است.

در پایان این دیدار همچنین بین مرکز ملی حقوق بشر ازبکستان و کمیسیون حقوق بشر روسیه نیز یادداشت تفاهم همکاری امضا شد.

این یادداشت تفاهم همکاری تبادلات متقابل و رعایت تعهدات دولتی مقاوله نامه‌ها و قراردادهای بین المللی در زمینه حقوق بشر را در نظر دارد.

روسیه یکی از بزرگ ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان می‌باشد.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک از جمله 810 شرکت مشترک و 151 شرکت با 100 درصد سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران روسیه فعالیت می‌کنند.

در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری‌ تجار ازبک در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مبادلات بازرگانی این 2 کشور در سال 2017 میلادی در سطح 3 میلیارد و 650 میلیون دلار قرار گرفته است.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود