بلاگ

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست رسانه‌ای پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما درباره دستگیری مرضیه هاشمی

(ملانی فرانکلین) گوینده خبر شبکه پرس تی وی امروز عصر در ساختمان این شبکه برگزار شد.

جبلی در ابتدای نشست گفت: بامداد امروز متوجه شدیم گوینده خبر شبکه پرس تی وی در فرودگاه سنت لوئیس آمریکا بدون تفهیم اتهام دستگیر شده است.

وی ادامه داد: ایشان در تماس تلفنی با فرزندان خود از رفتار ناشایست پلیس آمریکا صحبت کرده اند و اینکه او را با زنجیر و دستبند و اجبار به برداشتن حجاب، وارد زندان کرده اند.

سلامت جان گوینده خبر پرس تی‌وی بر عهده دولت آمریکاست/ خواستار آزادی بی‌قیدوشرط هاشمی هستیم

جبلی افزود: با اینکه جهان به قانون اولیه حقوق بشر و رفتار با یک زن مسلمان اگاه است اما آمریکایی ها او را مجبور به استفاده از غذای غیر حلال و گوشت خوک کرده اند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه نتوانستیم اطلاعات بیشتری از وی دریافت کنیم، اظهارکرد: چون در بازداشت هستند ارتباط با او میسر نیست اما تلاش می کنیم تا با ایشان ارتباط برقرار کنیم.

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما تصریح کرد: تمام مسئولیت این کار و سلامت جان گوینده خبر پرس تی وی بر عهده دولت آمریکا است و باید هرچه سریع جرم و علت دستگیری او را اعلام کنند.

هشدار معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما برای زیرپا گذاشتن حق آزادی بیان

وی بیان کرد: به مسئولان و دولت آمریکا هشدار می دهیم که این اقدام آنها زیرپا گذاشتن حق آزادی بیان و قوانین بین المللی است و ما این عمل را به شدت منکوب می کنیم.

سلامت جان گوینده خبر پرس تی‌وی بر عهده دولت آمریکاست/ خواستار آزادی بی‌قیدوشرط هاشمی هستیم

جبلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مواضع صریح ایشان درباره جنایات بین المللی و حضور ایشان در مستندهای روشنگرانه می تواند ارتباطی با دستگیری وی داشته باشد، پاسخ داد: به هر حال ایشان یکی از منتقدین جدی شرارت های دولت های غربی بودند و از مستندسازهای فعال در این زمینه به شمار می رفتند. قطعا اولین قربانی فریاد آزادی و عدالت در جهان نیست و ما مشابه این اتفاقات را نیز قبل از این داشته ایم.

جبلی گفت: ما خواستار آزادی بی قید و شرط مرضیه هاشمی و عذرخواهی رسمی دولت آمریکا برای برخورد زننده با ایشان هستیم. این گوینده با سابقه شبکه پرس برای عیادت از برادر بیمار خود همراه پسرش رضا هاشمی به آمریکا سفر کرده بود که به محض ورود به این کشور دستگیر شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چقدر به آزادی او امیدوار هستید، تصریح کرد: دولت آمریکا نشان داده که به قوانین و حقوق بین الملل به هیچ عنوان پایبند نیست و این عمل آن ها باز هم یک برگ مفتضحانه دیگر در کارنامه سیاه آمریکا ثبت کرد.

سلامت جان گوینده خبر پرس تی‌وی بر عهده دولت آمریکاست/ خواستار آزادی بی‌قیدوشرط هاشمی هستیم

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما گفت:سازمان صدا و سیما از هیچ اقدامی در رابطه با پیگیری وضعیت ایشان دریغ نخواهد کرد و با همکاری وزارت خارجه به جد پیگیر این موضوع خواهیم بود.

جبلی در پایان گفت: این اتفاق، آزمون بزرگی برای رسانه‌ها و سازمان صداوسیما است که موضع‌گیری صریح در این زمینه داشته باشند. آیا خانم هاشمی اگر جرمی هم مرتکب شده باشد، باید بدون اتهامی به زندان بیفتد؟ آیا انتقاد از دولت عربستان و حقوق مسلمانان جرم است؟ آنهایی که مدعی آزادی بیان و حقوق بشر هستند باید در این باره پاسخ بدهند‌.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود