بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک به نقل از «کانیوز»، وزارت دفاع ترکمنستان از نگرانی دولت این کشور برای کاهش آمادگی سربازان فعال و ذخیره برای عملیات‌های نظامی خبر داد.

در پیام وزارت دفاع ترکمنستان آمده است: سربازان ذخیره برای حضور در ارتش دعوت نشدند و نهادهای امنیتی نگران کاهش آمادگی سربازان ذخیره و سربازان فعال برای عملیات‌های نظامی احتمالی می‌باشند.

این در حالی است که به تازگی در رسانه‌های محلی مطالبی درباره جست‌وجوی مقامات نهادهای نظامی در خانه‌های سربازان ذخیره به دلیل ناآرامی‌ها در مرزهای مشترک با افغانستان منتشر کردند.

طبق اطلاعات منابع غیررسمی وزارت دفاع ترکمنستان سلاح و تجهیزات نظامی مورد نیاز را دارد اما به آموزش سربازان توجه لازم نمی‌شود.

«عشق آباد» در سال‌های اخیر محصولات نظامی از روسیه، ترکیه و چین خریداری کرده اما سربازان این کشور روش‌های استفاده از این تجهیزات را نمی‌دانند.

علاوه بر این بعد از استقلال، این کشور به نیازهای ارتش توجه لازم نمی‌کرد بنابراین سربازان همیشه دچار کمبود لباس و غذا بودند.

ترکمنستان با داشتن مرز مشترک 740 کیلومتری با افغانستان همواره تهدیداتی را جانب گروههای افراطی و تروریستی در مناطق مرزی افغانستان داشته است.

بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های منطقه در مدت اخیر نیز حضور گروههای افراطی و شبه نظامیان در مناطق شمالی افغانستان  و در نزدیکی مرزهای کشورهای ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان افزایش یافته است که نگرانی برای مقامات این کشورها ایجاد کرده است.

انتهای پیام/.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود