بلاگ

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه گزارش داد که ذخایر ارزهای خارجی این کشور با ۸.۳ درصد افزایش طی ۱۱ ماه گذشته افزایش

بی سابقه‌ای داشته و ذخایر خارجی از ۴۳۲ میلیارد دلار به ۴۶۸ میلیارد دلار رسیده است. 

براساس این گزارش رشد ذخایر خارجی سومین سال متوالی است که در این کشور اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۷ رشد ذخایر خارجی ۵۵ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۶، ۹.۳ میلیارد دلار بود. 

ذخایر ارزش طلا هم تقریباً با ۵ درصد افزایش ۸۶.۹ میلیارد دلار در ماه دسامبر رسیده و در مجموع سهم ذخایر فلزات طلا ۱۸.۵ درصد شده است.

سال گذشته ارزش طلا در ذخایر روسیه بیش از ۱۰ میلیارد دلار رشد یافت که افزایش ۱۳ درصدی را تجربه کرد.

رشد ذخایر روسیه در ۳ سال گذشته ظاهراً دلیلی بر وضعیت اقتصادی این کشور است که در مقابل تحریم‌های آمریکا مقاومت کرده است. جریمه‌ کشورهای غربی ابتدا تأثیری بر ذخایر روسیه داشت که توانست ۱۲۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ تأثیر بگذارد و ۱۷ میلیارد دلار نیز در سال بعد ذخایر را کاهش دهد. ذخایر بین‌المللی روسیه معمولاً سرمایه‌های خارجی شناور هستند و شامل بورس، طلا ،ارزهای خارجی و سرمایه‌های SDR می‌شود. 

اوایل این ماه بانک مرکزی روسیه گزارش داد که این کشور سهم دلار آمریکا را در ذخایر خارجی‌اش به پایین‌ترین سطح تاریخی رسانده است و حدود ۱۰۰ میلیارد دلار آن را به یورو، ین ژاپن و یوآن چین تبدیل کرده است. این گام با بخشی از سیاست خارجی دولت در حذف وابستگی به دلار صورت می‌گیرد. 

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود