بلاگ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نبیل ابوردینه»، سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان گفت: هر طرح صلحی که شامل تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتختی کامل قدس شرقی در مرزهای 1967

نباشد محکوم به شکست خواهد بود.

وی این اظهارات را در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) و در واکنش به انتشار شایعات رسانه‌ای مربوط به برخی جزئیات طرح صلح آمریکا  معروف به «معامله قرن» بیان کرد.

یک  شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای صلح (سازش) در خاورمیانه، تشکیل دولت فلسطین در حدود 90 درصد از منطقه کرانه باختری را پیشنهاد خواهد داد که به موجب آن،  بخشی از قدس شرقی، پایتخت فلسطین می‌شود و شامل اماکن مقدس نیست.

بر اساس این طرح حاکمیت اسرائیل بر بخش قدیمی قدس و سایر مقدسات این شهر محفوظ می‌ماند اما اردن و فلسطینیان هم در اداره آن شریک می‌شوند.

طرح ترامپ برای سازش میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها، که به «معامله قرن» موسوم است، طبق اعلام دولت آمریکا طی چند ماه آینده رونمایی خواهد شد، اما محتوای آن هنوز رسما اعلام نشده است.

ابوردینه تاکید کرد:  ادامه شایعات در مورد ویژگی‌های به اصطلاح معامله قرن، که دولت آمریکا از آن صحبت می‌کند، علاوه بر ادامه تلاش برای پیدا کردن طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی که برای اجرای این طرح همکاری کنند، تلاش‌هایی ناموفق است که به بن بست خواهد رسید.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه داد: آدرس دستیابی به یک صلح مستمر و پایدار، رهبری فلسطین است که تأکید می‌کند که هر گونه پیشنهاد مربوط به روند سیاسی باید بر اساس مشروعیت بین المللی و اصل راه حل تشکیل دو کشور برای ایجاد یک دولت مستقل فلسطینی است که قدس به عنوان پایتخت آن باشد.

ابوردینه تاکید کرد: راه رسیدن به صلح در منطقه روشن است و از طریق مشروعیت فلسطین عبور می‌کند، و هر پروژه‌ای که با هدف نادیده گرفتن  آرمان‌های مردم فلسطین برای آزادی و استقلال باشد، موفق نخواهد بود و پایان خواهد یافت و مردم ما بدون در نظر گرفتن حجم این توطئه‌ها و چالش‌ها علیه اصول و آرمان‌های ملی ما  پیروز خواهند بود.

این شبکه صهیونیستی به نقل از یک مقام آمریکایی درباره طرح مذکور آورده است: به موجب این طرح شهرک‌های صهیونیست نشین پراکنده که خارج از دایره شهرک‌های بزرگ صهیونیست نشین است دیگر توسعه پیدا نمی‌کنند اما تخلیه هم نمی‌شوند و مجتمع‌های کوچک‌تر و پراکنده صهینونیست نشین هم تخلیه می‌شوند.

به گفته این مقام آمریکایی طرح صلح آمریکا مناسب‌ترین طرح برای اسرائیل در دو دوهه گذشته است و کم‌ترین میزان امتیازدهی برای این رژیم را شامل می‌شود.

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود