بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سنای قزاقستان  توافقنامه بین دولتی با تاجیکستان در زمینه اقامت شهروندان هر 2 طرف در کشورهای یکدیگر را تصویب و برای امضا به رئیس

جمهور این کشور منتقل کرد.

بنابر این سند، شهروندان قزاقستان و تاجیکستان امکان اقامت بدون ثبت نام در کشورهای یکدیگر به مدت 30 روز را به دست آوردند.

این سند همچنین اجازه می‌دهد تا شهروندان 2 کشور بعد از عبور از مرز دولتی و ثبت نام در کشورهای یکدیگر تا 90 روز اقامت داشته باشند.

توافقنامه مذکور و پروتکل اجرایی در 14 مارس سال 2018 میلادی در پایتخت قزاقستان به امضا رسیده و مراحل شناسایی و بازگشت افرادی که شرایط ورود یا اقامت در قلمرو کشورهای یکدیگر را نقض می‌کنند، فراهم می‌کند.

این دسته شامل افرادی است که به طور غیر قانونی یا به صورت قانونی وارد شدند اما بعد از انقضای اجازه اقامت کشور را ترک نکردند.

نظارت بر اجرای این توافقنامه بر عهده وزارت کشور قزاقستان گذاشته شده است.

بنابه سخنان «کولمخنبیت قاسم اف» وزیر کشور قزاقستان، تصویب سند مذکور امکان ایجاد شرایط مناسب برای تبادل اطلاعات در زمینه حل و فصل مسائل مربوط به مهاجرت را فراهم می‌کند.

پیش از این شهروندان 2 کشور تنها به مدت 5 روز اجازه اقامت بدون ثبت نام را در تاجیکستان و قزاقستان داشتند.

قزاقستان همچنین قصد دارد توافقنامه‌های مشابهی با کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، قرقیزستان، ارمنستان و گرجستان به امضا برساند.

انتهای پیام/.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود