بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، هیکو ماس،‌وزیر امور خارجه آلمان انتقادات آمریکا نسبت به ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان موسوم به نورداستریم

2 را به شدت رد کرد.

وی گفت:‌ مسائل مربوط به حوزه انرژی در اروپا باید توسط خود اروپایی‌ها تصمیم‌گیری شوند و نه در آمریکا.

هیکو ماس که در نشست کمیته روابط اقتصادی آلمان با اروپای شرقی سخن می‌گفت تاکید کرد آلمان انتقادات را می‌پذیرد اما اعمال تحریم‌های یکجانبه توسط آمریکا علیه پروژه انتقال گاز به روسیه کار اشتباهی است.

وزیر امور خارجه آلمان می‌گوید: اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه پروژه نورد استریم 2 رویکردی کاملا اشتباه است و من این را به صورت شفاف به پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفته‌ام.

ماس می‌گوید:‌ آلمان از روسیه تضمین گرفته است که ساخت این خط لوله انتقال گاز از خط لوله واقع در اوکراین را متوقف نخواهد کرد.

یک روزنامه آلمانی اخیرا اعلام کرده است که آلمان نگران اعمال تحریم‌های یکجانبه توسط آمریکا علیه دو شرکت اروپایی به دلیل اجرای خط لوله است.

دو شرکت اروپایی شامل شرکت سوئیسی آلسیز سوئیس و سایپم ایتالیا هستند.

شرکت آلسیز قرار است 90 درصد خط لوله گاز نورداستریم 2 اجرا کند و شرکت ایتالیایی نیز به تمام تعهدات خود به طور کامل عمل کرده است.

آمریکا تهدید کرده است که علیه شرکت‌های فعال در ساخت این خط لوله تحریم‌های یکجانبه اعمال خواهد کرد.

آمریکا بارها نسبت به اجرای این طرح انتقاد کرده و افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه را دلیل مخالفت خود عنوان کرده اما در واقع آمریکایی‌ها می‌خواهند با اعمال تحریم‌ها روس‌ها را از بازار گاز اروپا خارج کنند و گاز گران‌تر خود را به کشورهای اروپایی بفروشند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود