بلاگ

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در نجف درباره سفرش به عراق با بیان اینکه سفر به عراق

طولانی ترین سفر خارجی به این کشور بود، گفت: سفر بسیار خوبی بود و جلسات بسیار خوبی با مسئولان عراقی داشتیم.

وی افزود: در همه شهرهایی که سفر کردیم با مسئولان محلی، نمایندگان بخش خصوصی و برخی از فعالان جامعه مدنی و روسای قبایل دیدارهای بسیار خوبی داشتیم و در همه این دیدارها رابطه بسیار نزدیک بین مردم ایران و عراق و دولتهای دو کشور که رابطه ای تاریخی است و این رابطه که با خون شهدای مبارزه با داعش آبیاری شده، کاملا خود را در علاقه مردم دو کشور به یکدیگر نشان می داد و امیدوارم این سفر زمینه را برای همکاری بین بخش های خصوصی ایران و عراق فراهم کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جلسه امروز با اتاق نجف را جلسه خوبی خواند. 

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سفر مخفیانه ترامپ به عراق اظهار داشت. رابطه ما با عراق تصنعی نیست، نیاز نداریم پنهانی به عراق سفر کنیم. ما با مردم دیدار و در جمع آنها حاضر می شویم و ارتباط قوی بین مردم دو کشور وجود دارد.

ظریف افزود: آینده روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور بسیار درخشان است و هر روز بهتر از روز قبل خواهد بود. در آینده نزدیک سفر رئیس جمهور ایران به عراق انجام و امیدوارم با تهیه مقدمات کنونی، شاهد سفر بسیار خوبی باشیم. 

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر پامپئو وزیر خارجه آمریکا و تاثیر آن بر روابط تهران و بغداد، عنوان کرد: ایشان هیچ حقی ندارد که در مسائل ایران و عراق دخالت کند. ایران و عراق قبل از اینکه دولت آمریکا ایجاد شود، با هم رابطه داشتند و در آینده هم رابطه خواهند داشت.

به گزارش فارس، ظریف یکشنبه عصر ۲۳ دی ماه در راس هیاتی به عراق سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.  

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود