بلاگ

قطعه سازان ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرند/ با افزایش تیراژ خودرو، قیمت در بازار کاهش می‌بایدبه

گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، رحمانی با بیان اینکه نوسازی و بازسازی صنایع یکی از پروژه‌های اساسی دولت است، گفت: اتمام طرح‌های نیمه تمام با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت، تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی از برنامه‌های دولت برای بخش تولید است که امسال پیگیری شد و در سال آینده نیز ادامه پیدا می‌کند.

وی راه اندازی کلینک‌های صنعت را از دیگر برنامه‌های دولت عنوان کرد وافزود: حفظ تولید و اشتغال اولویت دولت برای ماه‌های باقی مانده امسال و سال آینده است و در این راه، هر کسی مسئولیتی دارد باید تلاش خود را انجام دهد؛ از دستگاه‌های خدمات رسان، بانک‌ها و حتی مصرف کننده که می‌تواند با خرید کالا‌های ایرانی از این هدف حمایت کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره برنامه دولت برای رفع مشکل قطعه سازان، با تاکید بر اینکه صنعت قطعه سازی تنها منحصر به قطعه سازی خودرو نیست، گفت: قطعه سازی از صنایع مورد توجه دولت است که در اولویت برنامه‌های قرار دارد چراکه بیش از ۴۰۰ هزار نفر در آن اشتغال دارند و هدف ما حفظ اشتغال و تولید است.

وی افزود: میزان حمایتی که در دولت برای قطعه سازان تصویب شده است، ۴ هزار میلیارد تومان است که در قالب تسهیلات برای افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش قطعه سازان پرداخت می‌شود تا وضع فعلی تولید تقویت و عرضه افزایش یابد.

رحمانی با بیان اینکه با فعال شدن شرکت‌های قطعه سازی، خودروسازان هم می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند و تیراژ تولید را بالا ببرند، گفت: در حال حاضر قیمت کارخانه و بازار فاصله دارد که با افزایش تیراژ تولید خودرو، قیمت خودرو در بازار و فاصله آن با قیمت کارخانه کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز، این اتفاق را فرصتی برای شرکت‌های تولید لوازم خانگی و پوشاک دانست و افزود: شرکت‌های تولید لوازم خانگی با افزایش نرخ ارز می‌توانند در حوزه صادرات ورود کنند، اما باید بررسی شود که موانع آن‌ها چیست و این موانع را رفع کرد.

انتهای پیام/

افزایش نرخ ارز، فرصتی برای صادرات لوازم خانگی و پوشاک

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود