بلاگ

سهم بیش از ۵۰ درصدی منطقه ویژه پارس در توسعه صنعت پتروشیمیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی

صنایع پتروشیمی در نشست هماهنگی با مدیران عامل طرح‌های فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار کرد: به دلیل سابقه کار در واحد‌های عملیاتی، همه چالش‌ها و مشکلات پیش روی پیشرفت طرح‌ها را درک می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی راهگشای موانع پیشرفت طرح‌هاست، افزود: این شرکت بدون توجه به مالکیت پروژه‌ها، راهکار‌های تسهیل فرآیند توسعه صنعت پتروشیمی را اتخاذ می‌کند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، به ۵۴ مجتمع تولیدی با حدود ۵۴ میلیون تن محصول پتروشیمی در کشور اشاره و تصریح کرد: ۶۴ طرح صنعت پتروشیمی کشور شامل پنج طرح زیرساختی، ۶ پروژه خوراک و ۵۳ طرح پتروشیمی است.

محمدی با اشاره به ۴۱ طرح فعال با پیشرفت بالای ۲۰ درصد در صنعت پتروشیمی، ادامه داد: از این تعداد، ۲۱ طرح در فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرار دارد که نشان دهنده سهم بالای ۵۰ درصدی این منطقه از کل توسعه صنعت پتروشیمی کشور است.

به گفته وی، صنعت پتروشیمی به عنوان یک صنعت مولد و اولویت نخست کشور در حوزه ارز آوری و اقتصاد، حائز اهمیت است و وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی توجه و حساسیت ویژه‌ای به توسعه و تکمیل طرح‌های این صنعت دارند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه با همکاری و بررسی چالش‌های پروژه‌های پتروشیمی، به‌زودی به سمت برطرف کردن مشکلات واحد‌ها خواهیم رفت، افزود: در ماه‌های آینده مسیری را ایجاد خواهیم کرد تا واحد‌ها با مشکلات کمتر و بازدهی بیشتر به اهداف خود برسند.

محمدی با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی همه مشکلات و چالش‌های واحد‌های پتروشیمی رصد می‌کند، گفت: حضور و بازدید مداوم از طرح‌های پتروشیمی فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا بهره برداری از آن‌ها ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، همه تلاش شرکت ملی صنایع پتروشیمی این است که بتواند نقش حاکمیتی خود را در توسعه صنعت به خوبی ایفا کند.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه جمعی از مدیران ارشد این شرکت، در سفر دو روزه خود به عسلویه از شهرک پردیس جم و طرح‌های پتروشیمی دنا، کیمیای پارس خاورمیانه، سبلان، هنگام و همچنین مجتمع پتروشیمی جم بازدید کرد و در جریان آخرین روند پیشرفت و چالش‌های پیش روی آن‌ها قرار گرفت.

حضور در سومین نشست مدیران و رؤسای روابط عمومی‌های صنعت پتروشیمی و نشست هماهنگی مدیران عامل طرح‌های فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود