بلاگ

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال باشگاه خبرنگاران جوانکارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در حاشیه تمرین امروز(پنج شنبه) تیم ملی فوتبال ایران در جمع خبرنگاران اظهارات مختلفی را

مطرح کرد.

کی روش:تاج اطلاعات را از من پنهان کرد/وزیر ورزش نمی‌خواهد اینجا باشم

تاج اطلاعات را از من پنهان کرد/اگر مطلبی را که حالا متوجه شدم قبلا می دانستم هیچ زمان قراردادم را تمدید نمی کردم

او افزود: اگر مطلبی که آن موقع نمی‌دانستم و اکنون پس از توضیحات چند باره تاج متوجه شدم هیچ وقت قراردادم را امضاء نمی‌کردم. تاج این اطلاعات را از من پنهان کرد. مطلب هم این بود که تمدید قراردادم کاملا برخلاف تمایل وزارت ورزش بوده است. آن موقع نمی‌دانستم مهدی تاج از وزیر ورزش دستور‌های خاص گرفته است که قراردادم را تمدید نکند. اگر آن زمان این مطلب را می‌دانستم هیچ وقت در تیم ملی ایران نمی‌ماندم چراکه نمی‌خواستم کاری کنم برخلاف میل جناب آقای وزیر باشد.

کی روش ادامه داد: تاج چندین بار به من گفت دلیل حمایت نکردن وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال این است که او به دستور‌های وزیر ورزش توجه نمی‌کند. برای من عقلانی نیست که با ماندنم در تیم ملی ایران به تیم و فدراسیون ضربه بخورد. سلطانی فر به هر دلیلی برنامه‌ها یا گزینه‌های دیگری دارد. مربی‌ای نیستم که همیشه جلوی دوستان خم شوم و از آن‌ها تشکر کنم. همیشه اصول خودم را دارم و نقطه نظری هم دارم. از زمانیکه مقام معظم رهبری پیام تبریک و تحسین تیم ملی را اعلام کردند وزارت ورزش و جوانان کاملا برخلاف و علیه من اقدام کرد.

وزیر ورزش نمی‌خواهد کارلوس کی روش اینجا باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: در آخر تنها یک مطلب و واقعیت وجود دارد و آن خواسته وزیر ورزش است که نمی‌خواهد کارلوس کی روش اینجا باشد. هیج وقت از بازیکنان و تیم حمایت نشد. تمام برنامه‌های آماده سازی ما لطمه خورد و از نظر من مسئولیت تفرقه‌هایی که در فوتبال ایران به وجود آمده با سلطانی فر است.

کی روش ادامه داد: تمام باشگاه‌ها اکنون گلایه دارند و تنها یک باشگاه است که گلایه ندارد. وزیر از برخی رسانه ها، روزنامه‌ها و افراد مانند مهرداد مسعودی که همیشه به تیم ملی لطمه زده حمایت می‌کند. چه شخصی مسئول این انتقاد‌های واهی و دروغی است که مطرح شده است؟ داستان‌های الکساندر لوپز، میک مک درموت، ماجرای بازی با آرژانتین همه از سوی یک گروه خاص مطرح شد، اما چه کسی اجازه داد این اتفاق بیفتد؟ آن باشگاه و آن مربی همه تحت اتوریته (فرمان) یک شخص هستند.

کی روش افزود: وقتی مشکلات پایه ای مانند حقوق ها، نبودن غذا سر سفره زن و بچه افراد در تیم ما وجود دارد اما به یک تیم اجازه می دهند با پرواز فرست کلاس به ژاپن بروند و بازگردند. هیچ دلیلی برای گمانه زنی وجود ندارد. ما تا پایان جام ملت ها با تمام قدرت برای هواداران فوتبال ایران می جنگیم اما اکنون زمان این است افرادی که در ۲ سال گذشته روی وجاهت، شخصیت و احترام تیم ملی پا گذاشتند مشخص شود‌.

آقایان، آینده برای من همین امروز است‌

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان عنوان داشت: مهرداد مسعودی داستان دروغی را درباره یکی از کمک مربیان تیم ملی ایجاد کرد. چه کسی از او حمایت می کند؟ مسعودی هم به همان سیستم متصل است اما چه کسی اجازه داد این اتفاق رخ بدهد. بسیار ساده است. آقایان آینده برای من همین امروز است‌. به توافقاتم با تیم ملی ایران بسیار احترام می گذارم اما وقتی مرا نمی خواهند خیلی ممنون‌. با این وجود باید از زبان من واقعیت را بشنوند چراکه تنها برخی افراد شجاعت بیان واقعیت را دارند.

کی روش:تاج اطلاعات را از من پنهان کرد/وزیر ورزش نمی‌خواهد اینجا باشم

بازیکنان عراق در زمان هایی از بازی سعی کردند بازی را به سمت عصبی بودن و احساساتی بودن بکشند

او ادامه داد:بازی سختی را پشت سر گذاشتیم‌ و واقعیت مطلب این است که وقتی در بازی روز گذشته فوتبال انجام می شد توانستیم موقعیت های متعددی را خلق کنیم و با قدرت کارمان را ادانه دهیم. البته این امر برای زمان فوتبال بازی کردن بود بازیکنان عراق در زمان هایی از بازی سعی کردند بازی را به سمت عصبی بودن و احساساتی بودن بکشند و مخل بازی ما شوند.بازیکنان من یک بار دیگر نشان دادند وقتی زمان لازم برسد در زمین جنگجویان واقعی هستند و توانستیم تعادل لازم را حفظ کرده و به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله بعدی شویم.

کی روش درباره مباحث اخیری که درباره توافق او با فدراسیون فوتبال کلمبیا برای برعهده گرفتن سرمربیگری تیم ملی این کشور مطرح شده است، گفت: صحبت کردن درباره وضعیت حال حاضر تیم ملی مهم تر از صحبت درباره آینده تیم ملی ایران و کارلوس کی روش است. در شرایط فعلی توانستیم سه بازی خود را بدون دریافت گل پشت سر بگذاریم و هفت گل به ثمر رساندیم. با توجه به سه بازی خوبی که پشت سر گذاشتیم پل اول را رد کردیم. جام ملت های واقعی از این به بعد شروع می شود. تا اینجا برای کسب امتیازهای لازم و صعود به مرحله بعدی بازی کردیم. از این به بعد هم در بازی هایی که انجام می دهیم همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده است.

عاشق بازیکنانم هستم و فکر می کنم آنها هم از تعهد من‌ اطلاع دارند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: از این به بعد باید کاراکتر، قدرت واقعی، روحیه تیم و هماهنگی مان را در بالاترین سطح نگه داریم. اطمینان دارم‌ بازیکنانم این مطلب را حس می کنند که من اینجا حضور دارم که برای آنها جان دهم و برایشان بمیرم چراکه بازیکنانم استحقاق پایبندی مرا دارند. به تک تک آنها اعتماد لازم را دارم و این اعتماد بسیار زیاد است‌. عاشق بازیکنانم هستم و فکر می کنم آنها هم از تعهد من‌ اطلاع دارند. به همین دلیل آماده هستند با انگیزه کامل هرچه لازم است انجام بدهند و این مطلب مهم است که ما چهار روز آینده بازی بسیار مهمی داریم و باید همه چیزمان را برای آن بازی بگذاریم. از این به بعد تمام بازی ها برای ما فینال جام ملت های آسیا است. تفاوتی هم ندارد چه تیمی مقابل ما باشد چراکه کاملا به حریف احترام می گذاریم و همیشه برای پیروزی تلاش می کنیم.

کی روش تصریح کرد: روی بازیکنانم و کادرم حساب زیادی باز کرده ام . هزار درصد روی بازیکنان و کادرم حساب باز می کنم. برای من شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد.

کی روش:تاج اطلاعات را از من پنهان کرد/وزیر ورزش نمی‌خواهد اینجا باشم

هیچ وقت نمی توانید به بهترین تبدیل شوید اگر بهترین ها را به چالش نکشید‌

او درباره اینکه با توجه به سابقه خوب تیم ملی ایران در دوران فعالیتش تیم های زیادی دوست ندارند پیش از فینال جام ملت های آسیا با ایران بازی کنند. آیا تیمی وجود دارد که خودش دوست نداشته باشد ایران قبل از فینال با آن بازی کند، اظهار داشت: هیچ وقت نمی توانید به بهترین تبدیل شوید اگر بهترین ها را به چالش نکشید‌. اگر نتوانید بهترین ها را شکست بدهید نمی توانید به بهترین تبدیل شوید. اگر می خواهیم قهرمان آسیا شویم باید بزرگ ترین تیم ها را به چالش بکشیم. در زندگی برخی ها شاید قرمز را دوست دارند و به آبی علاقه ندارند و برعکس اما این سبک من نیست و در زندگی ام به تمام حریفان احترام می گذارم. مجبور نیستیم انتخاب کنبم کدام حریف رو به رویمان قرار بگیرد و هرکسی حریف ما باشد باید به آن احترام بگذاریم.

کی روش تصریح کرد: اکنون همه چیز ۵۰-۵۰ است. همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده نیست هیچ تیمی نمی تواند بگوید مدعی مطلق است. از این به بعد شخصیت، کاراکتر و انگیزه لازم مهم است. با شروع بازی حذفی کاراکتر، روحیه تیمی و انگیزه متحد بازیکنان مهم است. این همان موضوعی است که روی آن تمرکز می کنیم.

کی روش درباره اینکه در خلوت خودش ترجیح می دهد ایران در مرحله بعدی به مصاف کدام تیم برود، گفت: کار ما اینجا این نیست که کدام‌ تیم را ترجیح بدهیم یا ندهیم. کار ما این است که به هر حریفی رو به رویمان است احترام‌ بگذاریم.

اتفاقی که سال ۲۰۱۵ در دیدار با عراق افتاد، دیگر یک اشتباه نبود

او درباره اینکه تیم ملی ایران در دوره قبلی جام ملت های آسیا از داوری ضربه خورد و در بازی شب گذشته هم به نظر می رسید قضاوت روشن ایرماتوف ازبکستانی به تیم ما ضربه زد اما با این وجود در پایان این دیدار برخورد دوستانه ای با ایرماتوف و علی عدنان، مدافع عراق داشت، بیان کرد: وقتی همه در زمین تلاش می کنند امکان دارد اشتباه هم داشته باشند اما اتفاقی که سال ۲۰۱۵ در دیدار با عراق افتاد، دیگر یک اشتباه نبود. هر کسی امکان دارد اشتباه کند اما در بازی شب گذشته دیدید داور توانا با تدبیر خودش سعی داشت بهترین قضاوت را انجام بدهد. البته در بخشی از لحظات بازی به دلیل تراکم بازیکنان شاید یک اشتباه به سود ما یا حریف بود. امکان چنین چیزی همیشه وجود دارد. آقایان اتفاق روز گذشته را با سال ۲۰۱۵ مقایسه نکنید. آن اتفاق ناراحت‌کننده‌ای بود که باید سعی کنیم فراموشش کنیم.

شش ماه پیش فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت قرارداد من ۶ ماهه باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان تصریح کرد: می خواهم به سوال قبلی بازگردم. می‌خواهم خیلی شفاف درباره این گمانه‌زنی‌ها و شایعات پیشنهاد کلمبیا توضیح بدهم. تنها مطلبی که اکنون باید نسبت به آن اطمینان داشته باشیم این است که شش ماه پیش فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت قرارداد من ۶ ماهه باشد. این یک واقعیت است. این تصمیمی بود که گرفته شد و شفاف هم منعکس شد. در آن زمان من احساساتم را با تاج در میان گذاشتم اما این خواسته و تصمیم فدراسیون بود که از سوی مهدی تاج اتخاذ شد.


بیشتر بخوانید:

نبرد ژاپن و ازبکستان بر سر صدرنشینی/جدال عربستان و قطر برای انتخاب حریف بعدیشان

ترکیب تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق مشخص شد


انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود