بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «طلال ارسلان» رئیس حزب دموکراتیک لبنان امروز (شنبه) در منزل خود از «سید محمد جلال فیروزنیا» سفیر ایران در لبنان میزبانی کرد.

بر اساس گزارش

خبرگزاری رسمی لبنان «ان‌ان‌ای»، ارسلان در این دیدار اعلام کرد: آنچه ما را به ایران مرتبط می‌کند سرنوشت و چشم‌اندازهای مشترک و نیز تکیه ما بر پیروزی‌ها و پروژه‌های مقاومت است که در شرایط‌های سخت آن را محقق کرده‌ایم.

وی در ادامه از نقش ایران قدردانی کرد و افزود: نقش جمهوری اسلامی ایران را که در کنار مقاومت و به صورت مستقیم به مقابله با تروریسم تکفیری و جنگ بین‌المللی در سوریه پرداخت، قدر می‌نهیم، ایران و برادران در مقاومت و در رأس آنها سید حسن نصرالله در لبنان ، نقشی بزرگ در حفاظت از وحدت اراضی سوریه، تحقق پیروزی‌ها و شکست هر آنچه با تروریسم تکفیری در ارتباط است، داشتند؛ هدف (این توطئه تکفیری‌ها) فقط سوریه نبود بلکه تمام امت را هدف قرار داده بودند.

ارسلان تصریح کرد: ما و برادرانمان در جمهوری اسلامی ایران رویکردی واحد داریم بلکه می‌توانم بگویم ما در هر آنچه از عزت، کرامت و شرافتمان در این امت محافظت می‌کند، تکمیل کننده یکدیگر هستیم. قدرت ایران در حمایت از تمام منطقه، حمایت از مقدسات و مقاومت در برابر دشمن اسرائیلی است که امنیت، تاریخ، فرهنگ، دین و مقدسات ما را تهدید می‌کند؛ ایران در مقابل کشورهای بزرگ در جهان ایستاد؛ هنوز نمی‌فهمم چرا برخی این امر را ناچیز می‌شمارند و این در حالی است که ضرر این موضوع برای کشورهای ما بسیار بیشتر از ضرر آن برای ایران است.

فیرزونیا نیز اعلام کرد در این دیدار درباره روابط دوجانبه، آخرین تحولات سیاسی در منطقه به صورت کلی و پیروزی‌های اخیر محور مقاومت بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد همکاری بیشتر و سازنده میان دو دولت لبنان و ایران میان دو طرف باشیم و با تشکیل دولت جدید لبنان، زمینه مناسب برای تقویت همکاری رسمی میان دو کشور برادر در تمامی زمینه‌ها به وجود خواهد آمد.

سید محمدجلال فیروزنیا به عنوان سفیر جدید ایران در لبنان مردادماه سال جاری  (1397) وارد بیروت شد، وی پیش از این نیز عهده‌دار سفارتخانه‌های ایران در مالزی، بحرین و یمن بوده است.

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود