بلاگ

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «محمدرضا رئوف شیبانی»، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در دمشق امروز (شنبه) در همایش تخصصی چشم‌انداز تحولات سوریه و نظم منطقه‌ای غرب آسیا

در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی طی سخنانی عنوان کرد: هر اتفاقی در هر حجم در حوزه تحولات سوریه بیفتد بدون تردید اثرات جانبی بر ایران، محور مقاومت و رژیم صهیونیستی به جا خواهد گذاشت.
وی افزود: ما در سوریه حضور یافتیم و اهدافی را دنبال کردیم و از جمله اهداف ایران در سوریه، محور مقاومت و هویت مقاومتی سوریه است. ما در سوریه هزینه کردیم که هویت مقاومتی سوریه را حفظ کنیم.
شیبانی درباره اینکه آیا سوریه در محور مقاومت باقی خواهد ماند؟ به چند عامل اشاره کرد و اظهار داشت:  مادامی که جولان تحت اشغال است قاعدتا روحیه مقاومتی از این کشور دور نخواهد بود. روسیه نیز به دنبال حفظ محور مقاومت و همراهی با آن است؛ روسیه دنبال مهار آمریکاست

وی خاطرنشان کرد: آمریکا در رابطه با خاورمیانه و پرونده سوریه از ابتدای بحران تاکنون دچار سردرگمی استراتژیک بوده و نتوانسته رویکرد مشخصی را تعیین کند.

وی گفت: بازگشایی سفارتخانه‌ها در سوریه به نظر من مثبت است. شیبانی همچنین بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را نیز مثبت خواند.

شیبانی همچنین در پاسخ به سوالی گفت: ما مایل هستیم مشکل دولت مرکزی سوریه با کُردها حل و فصل شود. سه کشور ضامن روند آستانه اراده کرده اند روند آستانه به کار خود ادامه دهد و بعید می دانم هدف آمریکا برای شکست آستانه محقق شود.

انتهای پیام/

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود