بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پنجاه و دو نماینده پارلمان موریتانی با امضای طوماری، اصلاح قانون اساسی و نامزدی مجدد ولد عبدالعزیز رئیس‌جمهور موریتانی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده را خواستار

شدند.

«الداه صهیب» نماینده پارلمان از حزب حاکم «الاتحاد من أجل الجمهوریه» گفت که شماری از نمایندگان این حزب امضای طوماری در خصوص پیشنهاد اجرای اصلاحات در مفاد قانون اساسی که نامزدی رئیس‌جمهور فعلی برای سومین بار را ممنوع کرده است، آغاز کرده‌اند.

به نوشته روزنامه «القدس‌العربی»، صهیب اظهار داشت که به همراه گروهی از نمایندگان دیگر اجرای اقداماتی در خصوص فراهم کردن زمینه نامزدی محمد ولد عبدالعزیز در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده را آغاز کرده‌اند.

وی افزود که هدف آنها تنها اجرای برخی اصلاحات در قانون اساسی است نه نگارش قانون اساسی جدید و تا کنون نیز ۵۲ نماینده طوماری در این باره را امضا کرده‌اند.

پیش از این محمد ولد عبدالعزیز گفته بود که برای بار سوم نامزد انتخابات نخواهد شد زیرا دو ماده ۲۶ و ۲۸ قانون اساسی او را از نامزدی در انتخابات برای بار سوم منع کرده‌اند.

مطابق با قانون اساسی، رئیس‌جمهور حق پیشنهاد اصلاح قانون اساسی با هدف تعیین مدت زمان ریاست‌جمهوری و یا تشویق به هیچ طرحی در این باره را ندارد.

حزب حاکم «الاتحاد من أجل الجمهوریه» صاحب اکثریت کرسی‌های پارلمان (۱۵۷ کرسی) است در حالی‌که نمایندگان معارض تنها ۳۰ کرسی را در اختیار دارند.

انتهای پیام/م

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود