بلاگ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد بن راشد» نایب رئیس امارات متحده عربی و حاکم دبی در کتاب جدیدش تحت عنوان «داستان من؛ ۵۰ قصه از ۵۰ سال» درباره

ارتباطات مخفیانه‌اش با صدام در روزهای قبل از آغاز جنگ آمریکا علیه عراق در سال ۲۰۰۳ افشاگری کرد.

بن راشد فاش کرد که به دیکتاتور مخلوع عراق پیشنهاد کناره‌گیری از قدرت و انتقال وی به دبی را داده بود، اما صدام این پیشنهاد را رد کرده و گفت: «برای من نجات عراق مهم است و نه شخص خودم.»

حاکم دبی در کتاب جدیدش همچنین از دیدار خود با بشار اسد جوان در سال ۱۹۹۹ که در آن زمان هنوز به سمت ریاست جمهوری سوریه نایل نیامده بود، پرده برداشت و نوشت: در سال ۱۹۹۹ با اسد جوان که آن زمان هنوز رئیس‌جمهور سوریه نشده بود، دیدار کرده بودم.

وی افزود: همواره امیدوارم و یقین دارم، مردم سوریه‌ که بنای ۴۰ تمدن را در کارنامه خود دارند، تمدن جدیدی را بنا کنند.

نایب رئیس امارات در کتاب مزبور به سفر تاریخی‌اش به لیبی به درخواست معمر القذافی با هدف تاسیس شهری در لیبی مانند دبی اشاره کرد و نوشت: معمر القذافی تغییر نمی‌خواست، بلکه فقط آرزوی تغییر می‌کرد. تغییر نیازی به گفتمان ندارد، به محیطی حقیقی نیاز دارد و فقط مردم می‌توانند به سمت تغییر بهتر حرکت کنند. اقشار مختلف لیبی را علما، تجار، محققان، پزشکان و مهندسان تشکیل می‌دهند و فقط آنها هستند که به محیطی برای ایجاد امکانات و تجهیزاتشان نیاز دارند.

انتهای پیام/ح

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود