بلاگ
66a48eeb22

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال هفته‌ها اعتراضات مردمی در فرانسه که در آن‌ها شعارهایی در مخالفت با دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه سر داده شده، در روزهای اخیر

برخی از رسانه‌ها شماری از معترضین را به زد و خورد با خبرنگاران متهم کرده‌اند.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «لوکال» در حالی که برخی برخوردهای نادرست نیز از سوی «جلیقه زردها» در جریان تظاهرات در فرانسه مشاهده شد، اما معترضان معتقدند سانسورهای زیادی از سوی رسانه‌ها در این زمینه صورت گرفته و آن‌ها در گفت‌وگوهایی دلیل نفرت و بی اعتمادی به رسانه‌های این کشور را توضیح دادند.

«مایکل بونجو» یک معترض 43 ساله فرانسوی در این زمینه می‌گوید رسانه‌ها از سوی دولت سانسور می‌شوند.

66a48eeb22

وی  در توضیح گفت: «گمان می‌کنم رسانه‌ها چندان با جلیقه زردها عادلانه برخورد نمی‌کنند. آن‌ها به واقع بر ناآرامی‌ها از سوی ما که البته تصدیق می‌کنم موردی خوبی نیست- تمرکز کرده‌اند. مطمئن نیستم که تقصیر آن‌هاست، شاید توسط ماکرون سانسور شده باشند، اما قطعا به گزارش‌هایی که در مطبوعات می‌بینم، اعتمادی ندارم.»

«لاتیتیا دیات» دیگر معترض فرانسوی نیز گفته به گزارش‌هایی که شاهدش بوده، اعتمادی ندارد.  این کارگر 38 ساله شاغل در کارخانه گفت خشونت جناح جلیقه زردها ناشی از سرخوردگی از عملکرد پلیس بوده است.

وی توضیح داد: «من در چند تظاهرات در پاریس حضور داشتم و شاهد این بودم نیروهای پلیس، مردمی که هیچ اقدام  اشتباهی انجام نداده بودند را چندین بار کتک زدند. در حالی‌که  پلیس بعضی وقت‌ها به سر معترضان ضربه می‌زد و زخم‌های وحشتناک و افراد غرق در خون را دیدیم، آنگاه شما اخباری را شاهدید که در آن جلیقه زردها سعی در حمله به پلیس دارند که به نظر من تنها یک بار و آن هم هنگام یورش پلیس به سوی آن‌ها رخ داد.»

این شهروند متعرض فرانسوی افزود که حتی به آمار  و ارقام ارائه شده در اخبار رسانه‌ها نیز اعتمادی ندارد، زیرا بر این باور است که جمعیت جلیقه زردها بسیار بیش از ارقام رسانه‌هاست.

 بر اساس این گزارش، معترضان همچنین عنوان می‌کنند که پوشش رسانه‌ای در این رویداد یک طرفه و جانبدارانه است و تنها برخوردهای فیزیکی گزارش می‌شود. برخی دیگر از شهروندان فرانسوی نیز اشاره کردند که از طریق «فیسبوک» اطلاعات واقعی تظاهرات مردمی را به اشتراک گذاشتند.

«میشل اولر» شهروند 70 ساله فرانسوی با بیان «ناامیدی به رسانه‌ها » گفت که به نظر رسانه‌ها تلاش دارند جلیقه زردها را «افرادی بد» جلوه دهند تا مردم از آن‌ها بترسند.

«دومنیک مارتین» 60 ساله و از حاضران ثابت در تظاهرات روز‌های شنبه از ماه نوامبر (آذر) به این سو گفت: «رسانه‌ها در فرانسه فاسدند و جز دروغ چیز دیگری نمی‌گویند، زیرا حامی پلیس هستند.»

اعتراض‌های مردمی در فرانسه تحت عنوان جلیقه ‌زردها که از  دو ماه پیش شروع شده، با وجود عقب‌نشینی رئیس‌جمهور این کشور از گران کردن بنزین و تعلیق طرح گرانی بنزین، همچنان ادامه دارد. در جریان این اعتراضات تاکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر بازداشت و ده‌ها تن زخمی شده‌اند.

 

 

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از برخورد خشونت‌آمیز پلیس با معترضان حکایت دارد. در برخی از این ویدئوها مشخص است که پلیس مستقیما افراد را هدف گلوله پلاستیکی قرار می‌دهد یا شمار زیادی از مأموران به صورت دسته‌جمعی افراد را کتک می‌زنند.

انتهای پیام/ق

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود