بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی‌محمد بساق‌زاده مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی کاوه و فاز نخست پتروشیمی بوشهر تا پایان امسال راه اندازی می شوند.

علی‌محمد بساق‌زاده ادامه

داد: پتروشیمی متانول کاوه هم‌اکنون تولید آزمایشی خود را آغاز کرده و در مرحله راه‌اندازی است که امیدواریم پس از تولید آزمایشی و نهایی تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کاوه، بزرگ‌ترین واحد تولید متانول جهان است، افزود: این واحد ظرفیت تولید روزانه هفت هزار تن محصول را داراست.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی به افتتاح فاز نخست پتروشیمی بوشهر تا پایان امسال اشاره کرد و افزود: فاز نخست این مجتمع شامل واحدهای متانول، استحصال اتان و شیرین‌سازی گاز است که پیش‌راه‌اندازی دو واحد نخست پایان یافته است.

بساق‌زاده با بیان اینکه تنوع محصولات درآمدزا در صنعت پتروشیمی بالاست، گفت: سعی بر این است که با استفاده از فناوری‌های روزآمد صنعت، پیشرفت طرح‌ها براساس برنامه‌های پیش‌بینی شده انجام شود.

وی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی ثابت کرده است که شرایط سخت تأثیری در توسعه آن ندارد و پروژه‌هایی در صنعت پتروشیمی در تحریم اولیه کشور آغاز شد که در آغاز دور دوم تحریم علیه ایران، به مرحله بهره‌برداری رسیدند.

بساق‌زاده با اشاره به اینکه سعی بر این است که پیشرفت طرح‌ها و توسعه صنعت پتروشیمی از شرایط بین‌المللی کشور تاثیر نپذیرد، گفت: پتروشیمی مرجان و فاز سوم پتروشیمی پردیس از نمونه‌ طرح‌های این صنعت هستند که در آغاز تحریم اولیه علیه ایران آغاز و خوشبختانه به بهره‌برداری رسیده‌اند و هم‌اکنون در مدار تولید قرار دارند.

به گزارش فارس مجتمع پتروشیمی متانول کاوه در زمینی به مساحت 220 هکتار در سواحل غربی شهرستان دیر استان بوشهر با ظرفیت تولید روزانه هفت هزار تن متانول است.

پتروشیمی بوشهر با ظرفیت سه میلیون تن محصول در سال اجرا می‌شود که شامل واحدهای اتان، اتیلن، برش‌های سه‌کربنه، متانول، گوگرد، پلی‌اتیلن سبک و سنگین خطی، اسید استیک است. 

این واحدها با هدف تولید سالانه یک میلیون و ٦٥٠ هزار تن متانول، یک میلیون تن الفین، 550 هزار تن اتیلن گلیکول، ٣٠٠ هزار تن پلیمر سنگین و سبک و 300 هزار تن اسید استیک اجرا می‌شود.
پتروشیمی بوشهر در فاز 2 عسلویه در زمینی به مساحت 62 هکتار اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود