بلاگ

سید علی ادیانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس پیرامون آخرین اقدام‌ها برای عرضه مداوم نفت خام بر اساس تکالیف بودجه سال آینده در

بورس انرژی گفت: روز گذشته با حضور وزیر نفت در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، عرضه نفت خام و فرآورده‌های نفتی در رینگ صادراتی و بازار فیزیکی بورس انرژی مطرح شد که با استقبال وزیر نفت روبرو بود.

وی با بیان اینکه کسی نمی‌تواند مانع عرضه نفت خام در بورس انرژی شود زیرا دو قانون محکم در این زمینه وجود دارد، افزود: در بند هـ ماده ۴ قانون برنامه ششم با تاکید بر طراحی و مهندسی ابزارهای مالی و کاربری و توسعه بازار انرژی با عرضه نفت خام و فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی، توسعه بازار سرمایه تکلیف شده است.

ادیانی ادامه داد: در بند ۱۳ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز تحت عنوان مقابله با ضربه پذیری درامد حاصل از صادرات نفت و گاز این موضوع مطرح شده که یکی از راه‌های آن عرضه نفت خام در بورس است که به تبع آن از چمبره و تیررس تحریم نفت در امان خواهید بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نفت نسبت به تکالیف قانونی در خصوص عرضه نفت خام در بورس انرژی اعتقاد دارد، افزود: اجرایی شدن این موضوع نیازمند سازوکارهایی است که باید مجموعه دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت اقتصاد، سازمان بورس و دیگر مؤلفه‌های دخیل در این موضوع نقش ایفا کنند.

ادیانی ادامه داد:به عنوان یکی از اعضای کمیسیون تلفیق اطلاع دارم که بنا شده احکامی در بودجه سال آینده تصویب شود که دولت مکلف به عرضه نفت خام و فراورده‌های نفتی در بورس باشد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در تبصره یک بودجه عرضه مداوم نفت خام در بورس انرژی گنجانده خواهد شد و یا تنها به توصیه ای عادی در مجلس اکتفا می‌شود، پاسخ داد: یکی از مصوبات کمیسیون انرژی مجلس موضوع تکلیف دولت در بودجه ۱۳۹۸ مبنی بر عرضه مداوم نفت خام در بورس است که در این زمینه چند پیشنهاد به کمیسیون تلفیق به عنوان مصوبات کمیسیون انرژی ارائه شده که بر اساس مفاد یکی از این مصوبات،  دولت مکلف شده در یک سقف مشخص، نفت خام سبک و فرآورده‌های نفتی را بطور ماهانه در بورس عرضه نماید.

ادیانی درباره اظهارات زنگنه در جلسه دیروز کمیسیون تلفیق مجلس درباره کارایی بورس انرژی برای صادرات نفت در شرایط تحریم گفت: وزیر نفت دیروز در کمیسیون تلفیق نظر کارشناسی خود را ارائه داد و نظر مخالفی با موضوع عرضه نفت خام در بورس انرژی ندارد. ادامه عرضه نفت خام در بورس انرژی نیز هم اکنون مستلزم آماده سازی یکسری اقدام‌ها است  تا دوباره عرضه نفت خام در بورس انرژی از سر گرفته شود.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود