بلاگ

به گزارش خبرگزاری فارس، فرشید صراف مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی گاوداران و دامداران صنعتی خراسان رضوی،طی نامه‌ای خطاب به حجتی وزیر جهاد کشاورزی مشکلات بر سر راه این شرکت‌های تولیدی

را مطرح کرده است.

صراف با اشاره به اینکه تولید به شدت در تکاپوی بودن و ماندن برای سربلندی کشورمان ایران اسلامی است، اظهار داشت: قیمت مصوب شیر خام و نهاده‌های دامی مورد نیاز در ستاد تنظیم بازار کشور زمانی مشخص شد که با مشکل افزایش نرخ ارز، حمل و نقل و کمبود نهاده مورد نیاز روبه‌رو شد و در نهایت با افزایش قیمت نهاده‌ها ناشی از افزایش هزینه‌ حمل و نقل و قیمت جهانی نهاده‌ها مواجه، که به تبع آن، افزایش قیمت سایر نهاده‌های مورد نیاز دام مانند علوفه‌ها (یونجه، کاه و...)، انواع کنجاله‌ها و دانه‌ها و اقلام مصرفی مانند داروها و... خارج از ارز دولتی نیز دچار تورم شد.

وی افزود: با وجود تلاش‌های بسیاری که توسط وزارتخانه متبوع شما انجام گردیده، ستاد تنظیم بازار کشور قیمت شیر خام را بدون لحاظ نمودن افزایش ناشی از تلاطم اقتصادی کشور مصوب نمودند، ولی می‌بایست قبول کرد که لابی‌های قدرت و سرمایه‌‌داری بسیار قدرتمندتر از توان تولید کشاورزی و دامپروری کشورمان است.

فرشید همچنین در این باره می‌گوید: با توجه به کاهش ۱۰-۱۵ درصدی قیمت پایه شیر خام در طی روزهای اخیر و تلاش بیشتر در این راستا برای آزادسازی واردات شیرخشک و ممنوعیت صادرات شیرخشک کما فی‌السابق و افزایش قاچاق دام از طرف برخی عناصر که صرفاً منافع خود را لحاظ می‌نمایند، همه این موارد نشان از آینده‌ای نه چندان روشن برای تولید شیر و گوشت کشور است.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت:  جهت حفظ صیانت از تولید، تدابیری اتخاذ شود که منافع بلند مدت گاوداران و دامداران کشور حفظ و با فراهم نمودن امنیت شغلی و اقتصادی به تولید خود امیدوار باشند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود