بلاگ

اکبر ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که چه زمانی سبد حمایتی کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود، اظهار

داشت: در این رابطه مشکل مالی نداریم باید زمان آن را از وزارت رفاه بپرسید. 

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در پاسخ به این سوال که معاون وزیر رفاه عنوان کرده که لیست کارگران مشمول آماده است و منتظر تامین منابع مالی هستیم بیان داشت: لیست را به چه کسی داده‌اند؟ ما از این موضوع بی‌خبریم،‌ به آقای میدری زنگ بزنید و بگویید که آقای ایزدی می‌گوید کجا و چه زمانی لیست فرستاده‌اید، نکته دیگر اینکه اطلاعات کدام کارگران را فرستاده‌اید. 

وی در پاسخ به این سوال که منظور از کارگران همان مشمولان سازمان بیمه تامین اجتماعی است، یادآور شد: اگر هر روزی که بخواهیم اعتبار بسته حمایتی را بدهیم تامین اجتماعی باید به ما لیست بدهد. چون ما نمی‌دانیم شماره حساب افراد چیست و خود تامین اجتماعی مسئول پرداخت است و ما فقط منابع آن را تامین می‌کنیم. 

به گزارش فارس، میدری معاون وزیر کار  چهارم دی ماه به فارس گفته بود بعد از آنکه بودجه سبد حمایتی بازنشستگان تامین شود نوبت به کارگران می‌رسد. این در حالی مطرح شده که ایزدی قبلا گفته بود 2 میلیون و 50 هزار بازنشسته سبد خود را دریافت کرده‌اند و برای پرداخت یارانه 10 تا 11 میلیون کارگر منتظر دریافت اطلاعات از وزارت رفاه هستیم. 

در همین باره نیز وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی 18 دی ماه در جمع خبرنگاران عنوان کرده لیست بیمه‌شدگان تامین اجتماعی آماده است این لیست در ابتدا شامل 6 میلیون و 400 هزار خانواده بود که با رفع همپوشانی‌های لازم در 30 دی ماه آماده پرداخت است و به محض تامین اعتبار از سوی خزانه مبالغ آن واریز خواهد شد. در هر صورت کار آماده شده و فعلا منتظر تامین منابع هستیم. 

آن طور که از قرائن پیداست صحبت‌های وزیر کار و معاونش با یکدیگر متفاوت است و اینگونه بر می‌آید همچنان لیست کارگران مشمول آماده نیست که این موضوع با گذشت زمان شفافتر می شود.

طبق مصوبه دولت متولی تامین اعتبار بسته حمایتی سازمان هدفمندی و غربال مشمولان نیز وزارت رفاه است. در حال حاضر سبد حمایتی کارگران در پیچ و خم اداری و پاسکاری دو دستگاه دست به دست می‌شود و خبری از شفاف‌سازی و گفتن حقیقت پشت پرده احتمالی عدم پرداخت بسته کارگران مشمول تامین اجتماعی نیست. 

با این اوصاف، سازمان برنامه‌و بودجه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که با مشخص شدن آمار نهایی بیمه‌پردازان طی ۷۲ ساعت آینده کمک معیشت مصوب به حساب بیمه‌پرداز واریز خواهد شد.

این سازمان توضیح داده است: آمار بیمه‌پردازان سازمان تامین اجتماعی بعد از بررسیهای متعدد و رفع همپوشانی درخصوص بیمه‌شدگانی که از محل گروه‌ها و جمعیت‌های هدف کمک معیشت دریافت نمودند و همچنین تعیین خانوارهایی با درآمد کمتر از سه میلیون تومان در ماه مشخص و به سازمان برنامه و بودجه ارایه شد. پراکندگی کارگاه‌های مختلف که بیمه‌پردازان در آنها اشتغال دارند سبب تطویل بررسی‌های مورد نیاز شده است.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود