بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد اسلامی در حاشیه نخسین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید تحرکات جمعیتی در کشور باعث شده

تا برخی از شهروندان ساکن شهرهای یزد، خوزستان، آبادان و سیستان برای سکونت به شهرهای شمالی کشور اقدام کنند، آیا وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی بخش مسکن برنامه‌ای درباره این اقدام و این تحرکات جمعیتی دارد یا خیر، گفت: در خصوص تحرکات جمعیتی باید بگویم که مردم خودشان تصمیم می‌گیرند کجا ساکن شوند و دولت نمی‌تواند برای سکونت مردم تصمیم بگیرد، پس این مردم هستند که باید محل سکونت خود را انتخاب کنند. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید وزارت راه و شهرسازی برای رونق بخش مسکن در سال ۹۸ چه برنامه‌ای دارد، گفت: برنامه‌های جدیدی که وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرده در راستای خروج بخش مسکن از رکود است، پس باید از سیاست‌های انقباضی خداحافظی کنیم و با یک سیاست انبساطی که همانا عرضه زمین و تسهیل برای ساخت و ساز است رونق را به بخش مسکن ایجاد کنیم. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید طبق آمارهای اعلام شده، نرخ  ازدواج کاهش یافته، اما سالهاست که وزارت راه و شهرسازی براساس آمارهای ازدواج اعلام می‌کند که سالانه به یک میلیون واحد مسکونی برای تولید و پاسخگویی به عرضه نیازمندیم، آیا وزارت راه و شهرسازی قرار نیست آمارهای خود را به روزرسانی کند؟ گفت: جوانان باید شجاعت پیدا کنند که ازدواج کنند. 

وی افزود:‌ اخیرا مجددا اقدام دقیقی انجام داده‌ایم که آمارهای ساخت و ساز به روزرسانی شود، اما برای وزارت راه و شهرسازی، مرجع آماری، مرکز آمار ایران است. 

وی با اشاره به آمارهای سال ۹۵، گفت: طبق این آمار، ما مشخص کردیم که برای ده دهک جامعه چه میزان نیازمند خانه هستند و آمارهای آنها را استخراج کرده‌ایم. 

وی تأکید کرد:‌وزارت راه و شهرسازی براساس آمار کار می‌کنند و واقعیت را باید سنجش و پالایش کنیم. 

اسلامی در خصوص کارت اعتباری مصالح ساختمانی نیز گفت: کارت اعتباری مصالح یک طرحی است که در حال مذاکره است و اقدامات کارشناسی و مدیریتی خود را طی می‌کند.

وزیر راه شهرسازی ادامه داد: هدف از این برنامه، کنترل ورود نقدینگی به بازار مسکن و جلوگیری از افزایش قیمت تمام شده مسکن است. 

وی افزود: در این برنامه برای سازندگان مزایای درآمدی و سود متعارفی که انتظار دارند لحاظ خواهد شد تا مسکن با قیمت مناسب ارزیابی شود؛ این برنامه در مراحل نهایی خود قرار دارد. 

وی تأکید کرد: هنوز سقفی برای کارت اعتباری مصالح ساختمانی تعیین نشده است اما اگر به عنوان مثال ۳۰ درصد قیمت مسکن سهم مصالح ساختمانی باشد، در همان میزان سقف درنظر گرفته می‌شود. 

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود