بلاگ
A8434d827d

روز/بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد/نوسان قیمت جوجه یکروزه در بازارغلامعلی فارغی دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه

یکروزه در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به نوسان نرخ نهاده‌های دامی و کمبود آن در بازار، قیمت جوجه دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

وی افزود: با وجود رشد چشمگیر قیمت نهاده‌های دامی، نرخ جوجه یکروزه متناسب با هزینه تمام شده تولید افزایش نداشته است.

فارغی، کمبود نهاده‌های دامی و افزایش فصلی تقاضا را دلیل اصلی رشد قیمت جوجه یکروزه و مرغ در بازار اعلام کرد.

این مقام مسئول از افزایش ۱۴ درصدی تولید جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: اگرچه با افزایش تولید جوجه یکروزه انتظار بر آن بود تا قیمت مرغ در بازار نوسانی نداشته باشد، اما به سبب کمبود نهاده و دان، بازار مجدد دچار التهاب شده است.


بیشتر بخوانید:زیان 500میلیارد تومانی تولیدکنندگان جوجه در نیمه نخست سال/نرخ هر قطعه جوجه 2هزار و 500تومان


وی با اشاره به اینکه موضوع افزایش قیمت مرغ در بازار پایدار نیست، بیان کرد: با توجه به افزایش تولید جوجه یکروزه، پیش بینی می‌شود که اگر کمبود و نوسان نرخ نهاده‌های دامی در بازار مرتفع گردد، مشکلی در عرضه مرغ شب عید نخواهیم داشت.

فارغی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی بر قیمت تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: کمبود دان، نهاده‌های دامی و در برخی مواقع دارو و واکسن؛ برنامه‌های تولید کنندگان را با خللی روبرو کرده است به طوریکه علی رغم افزایش ۱۲ تا ۱۴ درصدی تولید و کمبود نهاده‌های دامی، مرغداران مجبور به عرضه زودتر گله‌ها از سن موعد به کشتارگاه شده اند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به اینکه امسال طی دو مرحله بازار نهاده‌های دامی ملتهب شده است، افزود: اعتصاب کامیون داران و عدم اختصاص ارز به موقع به واردات نهاده‌های دامی علاوه بر حذف زودتر گله‌ها قبل از رسیدن به وزن مطلوب، دلیل اصلی آشفتگی بازار نهاده‌ها طی ماه‌های اخیر به شمار می‌رود.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به رفع مشکلات ترخیص نهاده‌های دامی از بنادر، انتظار می‌رود که شرایط تولید به روال عادی بازگردد تا مشکل خاصی در جوجه ریزی شب عید رخ ندهد.

انتهای پیام/

تولید جوجه یکروزه ۱۴ درصد افزایش یافت

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود