بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه دیشب با «أیمن الصفدی» همتای اردنی خود دیدار و درباره راهکارهای تقویت هماهنگی و تلاش برای دستیابی به راه‌حل

سیاسی بحران سوریه و نیز تبعات تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از سوریه، بحث و گفت‌وگو کرد.

لودریان سپس در کنفرانس خبری مشترک با همتای اردنی خود حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و گفت که روابط فرانسه و اردن به خصوص در سایه تنش‌های منطقه‌ای، روابط متمایزی است و اولویت ما ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش است.

وزیر خارجه فرانسه راه‌حل سیاسی را تنها راه حل بحران سوریه برشمرد و گفت که فرانسه همچنان به حمایت‌های خود از اردن که میزبان هزاران آواره سوری است، ادامه خواهد داد.

این وزیر فرانسوی افزود که به عقیده من شروط صلح در سوریه مشخص است و آن برگزاری انتخابات شفاف است تا سوری‌ها رئیس‌جمهور خود را انتخاب و درباره آینده خودشا تصمیم بگیرند.

طبق گزارش خبرگزاری عمون اردن، لودریان درباره طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» نیز تأکید کرد که «معامله قرن مطرح نیست و هر آنچه در این باره گفته می‌شود، صرفاً تبلیغات است و ما برای دستیابی به راه‌حل دو دولت به پایتختی قدس تلاش می‌کنیم».

الصفدی: اولویت ما راه‌حل سیاسی در سوریه است

وزیر خارجه اردن نیز با اشاره به اینکه با همتای فرانسوی خود درباره راهکارهای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه گفت‌وگو کرده است، تصریح کرد که اولویت اردن دستیابی به راه‌حل سیاسی ضامن وحدت سوریه و استقلال آن است تا ثبات و امنیت به این کشور بازگردد.

وی افزود که اولویت ما پایان دادن به بحران سوریه و بازگشت اوضاع به روال طبیعی است تا آوارگان سوری نیز به کشورشان بازگردند.

الصفدی درباره آوارگان سوری ساکن اردوگاه «الرکبان» نیز گفت که بازگشت این آوارگان به شهر و دیار خود تنها راه‌حل است و همکاری اردن، آمریکا و روسیه در جنوب غربی سوریه نیز موفقیت‌آمیز بوده است و ما به هماهنگی با آمریکا، فرانسه و روسیه به منظور تحقق راه‌حل سیاسی در سریع‌ترین زمان ممکن ادامه می‌دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی اردن درباره مسئله فلسطین نیز تأکید کرد که اردن با همکاری جامعه جهانی به تلاش برای دستیابی به افق سیاسی و تحقق راه‌حل دو دولت تلاش می‌کند.

وی تحقق صلح فراگیر با استناد به تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس، امری ضروری برای منطقه و جهان است.

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود