بلاگ

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان که در چارچوب سفری رسمی در بغداد به سر می‌برد، در گفت‌وگویی با خبرنگاران با اشاره به

دیدارهای دیروزش با «محمد علی الحکیم» وزیر خارجه، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر و «سید عمار الحکیم» رئیس جریان حکمت ملی این گفت‌وگوها را مفید و سازنده خواند.

وی با اشاره به دیدارش با نخست‌وزیر عراق، گفت: نخست‌وزیر دستورات لازم را برای حل برخی موضوعات اقتصادی صادر کرد. همچنین در این دیدار توافق شد که سفر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به بغداد به دعوت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق، در اسفندماه به این کشور انجام شود و این موضوع بین ما نهایی شد.

ظریف همچنین با اشاره به دیدار روز گذشته‌اش با محمدعلی الحکیم و نخست‌وزیر عراق اظهار داشت: در این دیدارها توافق شد که کمیته مشترک هماهنگی برای لایه‌روبی اروندرود هرچه سریعتر تشکیل شود و ان شاء الله تاریخ و محل دیدار اعضاء آن را ظرف یکی دو روز ، هماهنگ می‌کنیم که خبر خوبی برای مردم خوزستان و بصره خواهد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: با وزیر خارجه عراق مسائل مربوط به روابط دوجانبه و همکاری‌های اقتصادی و همچنین مسائل منطقه را بررسی کردیم. درباره سوریه در خصوص حفظ تمامیت ارضی و ضرورت پایان دادن به جنگ در یمن دیدکاه‌های مشترکی داشتیم و درباره همکاری‌های اقتصادی و مشکلات موجود گفت‌وگو کردیم.

وی به دیدارش با سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی و ائتلاف اصلاح و سازندگی اشاره کرد و گفت: این ائتلاف یکی از ائتلاف‌های مهم و فراگیر در عراق و ائتلاف بین‌طائفه‌ای است که همه قومیت ها و طوایف و حتی سلایق مختلف سیاسی در آن حضور دارند که اتفاق بسیار مبارکی است.

ظریف درباره دیدارهای امروزش با مقامات عراقی گفت:  امروز ناهار در خدمت ائتلاف دیگری در مجلس عراق هستیم و با فراکسیون‌های مختلف و شخصیت‌های عراقی از اقوام و مذاهب مختلف دیدار می‌کنیم. بعد از ظهر نیز با «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان دیدار خواهیم کرد و شام نیز در محضر «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق خواهیم بود.

وی به فروم اقتصادی با حضور چندصد نفر از کارآفرینان ایرانی و عراقی و با شرکت وزیر عراقی نیز اشاره کرد و افزود: کارآفرینان ایرانی می‌توانند مشکلات خود را با وزرای عراقی مطرح کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود