بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «الکساندر زاسپیکین» سفیر روسیه در لبنان، ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال مسکو و منطقه، تأکید کرد که حضور روسیه در سوریه برای مبارزه

با تروریسم بود و در نهایت سوریه همه خاک خود را در کنترل خواهد گرفت.

انتقاد از سیاست آمریکا

زاسپیکین در گفت‌وگویی با روزنامه الاخبار لبنان، از سیاست توسعه‌طلبانه و سلطه‌جویانه آمریکا انتقاد کرد و گفت، امپریالیسم آمریکایی که سبب گسترش ویرانی در دنیا شده است، بناچار اثر خود را در داخل آمریکا به شکل بحران‌های مختلف بر جا خواهد گذاشت. 

این دیپلمات روس، از دخالت‌های آمریکا در کشورهای مختلف از طریق کودتا، ایجاد بحران، تحریک گروه‌های تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقا و حرکت دادن گروه‌های افراطگرا از بقایای نازی‌ها و تغذیه گروه‌های راست در کل اروپا و دو دسته کردن کلیسای ارتودوکس و از بین بردن توافق‌های مختلف از جمله توافق موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد انتقاد کرد و گفت «گویی ما در مسابقه تسلیحاتی جدید و خطرناکی» هستیم. «امروز آمریکایی‌ها جز به تقویت صنعت نظامی خود و بالا بردن سقف رقابت با روسیه فکر نمی‌کنند».

زاسپیکین تأکید کرد که رفتار آمریکا و متحدان غربی آن که برخی از آنان مجبورند بر خلاف منافع خود، با آمریکا همراهی کنند، «با بی‌مسئولیتی کار را به سوی جنگ سوق می‌دهند؛ حتی سخن از جنگ اتمی آینده هم ممکن است که به علت خطایی، به واقعیت تبدیل شود و این چیزی است که کل بشریت را تهدید می‌کند». 

سوریه خاک خود را کامل پس خواهد گرفت

سفیر روسیه در لبنان، با اشاره به حضور آمریکا در سوریه و تصمیمش برای خروج از این کشور، آن را «تحولی مهم» برای بازیابی یکپارچگی سوریه دانست و گفت مذاکراتی که اکنون درباره شمال سوریه در جریان است، حتما به این منجر می‌شود که سوریه کنترل خود بر مناطقی که تحت اشغال آمریکاست، باز می‌گرداند.

زاسپیکین نقش ترکیه را محدود توصیف کرد و گفت که در نهایت آمر، نیروهای ترکیه از سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و کل خاک سوریه به آغوش این کشور بازمی‌گردد. 

او با اشاره به فشار آمریکا برای منع کشورهای عربی از برقراری روابطشان با دمشق گفت، آمریکا و برخی کشورهای عربی خواسته‌ای روشن دارند و آن قطع ائتلاف سوری-ایرانی است اما این خواسته‌ای غیرمنطقی است. کشورهای عربی باید بدون شرط روابط خود را از سر بگیرند و در بازسازی سوریه بدون پیش‌شرط سهیم شوند چرا که کشورهای متحد سوریه مثل روسیه، ایران، چین و هند، این روند [عملی] را با هر کس که حاضر باشد [و غایب نباشد]، آغاز خواهند کرد.

زاسپیکین دخالت اسرائیل در سوریه را محکوم دانست و گفت این امر در حمایت از تروریسم سهیم است و روسیه برای تقویت حاکمیت سوریه تلاش می‌کند. روسیه سوریه را به سامانه اس.300 تجهیز کرد. اسرائیل، حملات خود را با حضور ایران توجیه می‌کند... کار با ایران در سوریه برای حمایت از حاکمیت سوریه و مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد. 

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود