بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از ABCNEWS، تراز تجاری چین با آمریکا در سال 2018 به 323.3 میلیارد دلار افزایش یافت.

تراز تجاری چین با آمریکا

در حالی افزایش یافته است که دولت آمریکا اقدامات جدی برای محدود کردن واردات کالا از چین در سال 2018 انجام داد و عملا علیه این کشور آسیایی جنگ تجاری به راه انداخت.

آمریکا در سال 2018 بر واردات ده‌ها میلیارد دلار کالای چینی تعرفه اعمال کرد و محدودیت‌هایی را نیز برای خرید شرکت‌های موجود در آمریکا توسط چینی‌ها وضع کرد.

البته قرار بود آمریکا بر واردات حدود ۲۰۰ میلیارد دلار کالا از چین نیز در اواخر سال 2018 تعرفه اعمال کند که البته این مسئله به مدت ۳ ماه و برای انجام مذاکره دو طرف متوقف شد و همین امر باعث شد تا واردات آمریکا از چین در ماه دسامبر کاهش یابد.

آمارهای گمرکی نشان می دهد، علی رغم همه اقدامات دولت ترامپ، صادرات چین به آمریکا در سال 2018 بیش از 11 درصد افزایش یافته است.

چین در سال 2018 معادل 478 میلیارد دلار به آمریکا کالا صادر کرد.

در حالی صادرات کالاهای چینی به آمریکا افزایش 11.3 درصدی داشته است که صادرات کالاهای آمریکایی به چین دلیل اقدامات متقابل و مقابله جویانه پکن و اعمال تعرفه بر واردات این کالاها، تنها 0.7 درصد رشد داشته است.

اقدامات چین علیه کالاهای آمریکایی، واردکنندگان چینی را به سمت واردات کالا از کشورهای به غیر از آمریکا سوق داده است.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود