بلاگ

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس،‌ گروه طالبان ادعا کرد نیروهای ویژه ارتش آمریکا صبح امروز به زندان این گروه در شمال غرب افغانستان حمله کرده و 40 زندانی داعش

را آزاد و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. 

به نوشته خبرگزاری آناتولی، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که کماندوهای آمریکایی و نیروهای ارتش افغانستان به زندان این گروه در منطقه «جواند» بادغیس حمله کرده و 40 زندان گروه داعش را آزاد کردند.

وی اضافه کرد: نیروهای ویژه مشترک آمریکا و افغانستان به زندان طالبان حمله کرده و ضمن کشتن 2 نگهبان این زندان، 40 عضو داعش را آزاد کردند که به نظر می‌رسد نیروهای آمریکا تنها به دلیل آزاد کردن این افراد این عملیات را طراحی کرده بودند. 

ذبیح الله مجاهد خاطرنشان کرد: هر زمان که طالبان با گروه داعش وارد مبارزه شده، نیروهای آمریکایی به حمایت از آنها پرداخته و مواضع طالبان را بمباران  هوایی و گلوله باران شدید توپخانه ای کرده‌اند. 

مجاهد مدعی شد زمانی که طالبان گروه داعش را در منطقه جوزجان محاصره کرده بود نیروهای آمریکا از طریق بالگرد 200 داعشی را از میدان نبرد خارج و به منطقه نامعلوم منتقل کردند.

به گزارش فارس، همچنین در آگوست سال 2018 بعد از درگیری سنگین میان داعش و طالبان در منطقه جوزجان 200 عضو داعش خود را تسلیم نیروهای افغان کرده و از مهلکه گریختند.

این در حالی است که پیش از این تصاویر و اسناد متعددی از حمایت‌های مشابه ارتش آمریکا از گروه تروریستی وهابی داعش در عراق و سوریه در جریان عملیات مشترک نظامی ارتش‌های این کشورها منتشر شده است.

گروه تروریستی وهابی داعش بس از شکست سنگین نظامی در عراق و سوریه از نیروهای محور مقاومت، با همکاری آمریکا و برخی کشورهای عربی اقدام به انتقال سازمان رزم خود به افغانستان کرده است.

بنابر آخرین ارزیابی‌های اطلاعاتی، تمرکز فعالیت‌های داعش در مناطق شمالی و شرقی افغانستان قرار گرفته است. سازمان‌های اطلاعاتی بین‌المللی طی گزارش‌هایی هدف آمریکا از انتقال داعش به این مناطق را انتقال بحران و ناامنی به افغانستان، چین، کشورهای حوزه «CIS» و همچنین مناطق شرقی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده‌اند.

/انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود