بلاگ

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارهای اقتصادی چین ریسک کردن در بازار را کاهش داد و دوباره بر آتش نگرانی در مورد رکود

اقتصادی در جهان دمید، سرمایه‌گذاران با افت ارزش بازارهای بورس، به سوی دارایی‌های امن رفتند و قیمت طلا افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 4.11 دلار افزایش 1294.36 دلار فروخته شد.

اولههانسن، تحلیلگر بانک ساکسو گفت: « به نظر می‌رسد، فراوانی که در دو هفته گذشته در اطراف دارایی‌های پرریسک دیده شده است، با آغاز هفته جدید ناپدید شده است. با توجه به این، ما دوباره شاهد تقاضای شدید برای طلا هستیم.»

طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه‌گذارای در مواقع بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی استفاده می‌شود.

کاهش ارزش اوراق قرضه و آمارهای ضعیف اقتصادی چین «بر این تاکید دارد که حتی اگر بازار در مورد توافق تجاری آمریکا و چین امیدوار است، این سوال باقی می‌ماند که آیا حرکت کنونی به سوی رشد اقتصادی ضعیف‌تر در جهان متوقف می‌شود.»

آمارها نشان داد که میزان صادرات چین در ماه دسامبر به کمترین میزان در 2 سال گذشته رسیده و واردات نیز به میزان چشمگیری کاهش یافته است. این گزارش به سرعت ارزش بازارهای بورس در جهان را کاهش داد و نگرانی در مورد کاهش سریع‌تر در رشد اقتصادی جهان را شدت بخشید.

ارزش طلا از آگوست 2018 که کمترین رقم 2 سال و نیم پیش از آن یعنی 1159.96 دلار را ثبت کرده بود، بیش از 11 درصد افزایش ارزش داشته است.

سرمایه‌گذاران مشتاقانه در انتظار تحولات تجاری میان آمریکا و چین هستند بطوریکه انتظار می‌رود مقامات آمریکا با مقامات ارشد تجاری چین در اواخر این ماه دیدار کنند.

انتهای پیام/

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود