بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه روسیه عصر دوشنبه پس از دیدار با همتای ژاپنی خود گفت که توکیو برای ادامه مذاکرات صلح باید حق حاکمیت مسکو بر تمام

جزایر مورد مناقشه در «کوریل جنوبی» را به رسمیت بشناسد.

  به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با «تارو کونو» همتای ژاپنی خود گفت که مسکو مایل به فعالیت در مسیر صلح و پذیرفتن  حق مسلم حاکمیت روسیه بر تمام جزایر کوریل جنوبی بر اساس بیانیه‌ای سال 1956 است.

لاوروف با اشاره به بیانیه مشترک بین اتحاد شوروی سابق و ژاپن در سال 1956 گفت:«این موضع اساسی ماست و بدون اتخاذ گام‌هایی در این مسیر، پرداختن به موارد دیگر خیلی مشکل است. »

 رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «حاکمیت بر این جزایر جایگاهی در این مباحث ندارد.»

سرگئی لاوروف و تارو کنو روز دوشنبه در مسکو در نشستی که هدف آن سرعت بخشیدن به روند پیمان صلح رسمی است، شرکت کردند و ساعاتی به رایزنی پرداختند. از نکات قابل توجه این دیدار عدم حضور این دو وزیر خارجه به طور همزمان در نشست مطبوعاتی مشترک بود و لاوروف در این زمینه توضیح داد که این مسئله به درخواست توکیو انجام شد.

جزایر کوریل در استان «ساخالین» در روسیه است و اختلاف بر سر مالکیت آن به مناقشه‌ای طولانی مدت بین ژاپن و روسیه مبدل شده ‌است.

انتهای پیام/

 

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود