شناخت دستگاه

پکیج وعملکرد آن در تابستان و زمستان 

به وسیله پکیج دیواری می توان از مزاحمت موتورخانه و شوفاژ راحت شد. از پکیج می توان برای گرم کردن آب مصرفی خانواده وحتی آبگرم مورد نیاز شوفاژ استفاده نمود.
در گذشته هزینه های بسیاری جهت گرمایش تولیدی توسط موتورخانه ها هزینه می شد . علاوه بر هزینه ، سوخت و نگهداری آنها کار سخت و زمان بری بود. مثلاً تعمیرپکیج بسیار ساده تراز یک موتورخانه با حجم بزرگ و پیچیده است . همچنین در مصرف هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود. پکیج ها فضای کمی اشغال می کنند، مخصوصاً پکیج های دیواری بازدهی بالایی دارند . هرواحد از پکیج جداگانه ای استفاده می کند که این باعث استقلال واحدهای مسکونی می شود . مزیت های بی شمار پکیج های دیواری سبب محبوب شدن آنها در ارگان های اجرایی هم شده است. به گونه ای که این روزها کمتر استفاده از موتورخانه ها مشاهده می شود. 
پکیج دیواری معمولاًداخل آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب می شود . که جهت ایجاد ایمنی بهتر است از دود کش دو جداره استفاده شود . بدین گونه هوای مورد نیاز دستگاه از محیط بیرونی تآمین می گردد و خطری ساکنین را تهدید نخواهد کرد.
ازجمله مصارف پکیج گرم کردن خانه یا ساختمان های تجاری با استفاده از گرمایش از کف ، رادیاتور، فن کوئل می با شد. همچنین آب گرم مصرفی واحدها را نیز مهیا می کند . اگربخواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید می توانید ازترکیب پکیج و کویل آب گرم استفاده نمایید . بدین گونه گرمای بهتری با هزینه کمتری خواهید داشت.

نتیجه تصویری برای پکیج وعملکرد آن در تابستان و زمستان

عملکرد پکیج درحالت تابستانی چگونه است؟
در این حالت هنگامی پکیج شروع به فعالیت می کند که نیاز به آب گرم باشد ، این عملیات به صورت اوتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود . این دستور از طریق برد کنترل الکترونیک صادر می شود . مبدل حرارتی ثانویه پوسته - لوله فورا آب گرم را تولید می کند .

 عملکرد پکیج در حالت زمستانی چگونه است؟
وظیفه پکیج آبگرم در فصل زمستان متفاوت است . چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدارهای گرم کننده را نیز گرم نماید . دراین سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است . وقتی شیر آب گرم باز می شود سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدار آبگرم رادیاتور وصل می گردد . به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.

نتیجه تصویری برای پکیج وعملکرد آن در تابستان و زمستان

تفاوت پکیج و موتور خانه:

  1. سیستم داخلی پکیج های مرکزی دارای عایق EPDM بوده و دیگر نیازی به عایق کاری ندارد در حالیکه در موتورخانه های مرکزی دیگ شوفاژ ، منبع دوجداره ، منبع انبساط و سیستم لوله کشی باید عایق کاری گردد.
  2. لوله کشی موتور خانه های قدیمی شوفاژ پیچیده بوده و مستلزم صرف زمان و هزینه می باشد زیرا تمای قطعات به صورت جداگانه لوله کشی می گردد به گونه ای که برای نصب منبع انبساط به سیستم موتورخانه های مرکزی باید به پشت بام آپارتمان و یا هر محیط دیگری لوله کشی گردد تا منبع انبساط پشت بامی مکمل سیستم گردد ولی در حالیکه در پکیج های مرکزی منبع انبساط داخلی سیستم تعبیه شده وبرای نصب این دستگاه فقط وصل به منبع سوختی(گاز یا گازوئیل) و رفت وبرگشت شوفاژ و آب گرم مصرفی کافی ست.
  3. پکیج های مرکزی به علت طراحی نوین و مطابق با استاندارد روز اروپاو با طراحی مهندسین روز ایران طراحی شده اند ولی در حالیکه موتور خانه های قدیمی طرح اولیه دستگاه شوفاژ می باشد که تا کنون این سیستم بهینه نگردیده و به همین علت مصرف سوخت پکیج های مرکزی نسبت به موتورخانه های قدیمی شوفاژ بسیار کم می باشد.
  4. برای نصب و راه اندازی سسیتم موتور خانه مرکزی نیاز به مکان خصوصی با ابعاد بالا می باشد زیرا تمامی قطعات این سیستم به صورت جداگانه و از شرکت های مختلفی خریداری شده و به صورت جداگانه لوله کشی می گردد که باعث اشغال فضای بسیار بزرگتری می گردد. در حالیکه در پکیج های مرکزینیاز به تهیه هیچ گونه قطعه ای نمی باشد وتمامی قطعات مورد نیاز داخل سیستم تعبیه شده و آماده نصب و راه اندازی می باشد.
  5. به علت طراحی نوین سیستم پکیج مرکزی برای ساخت محفظه داخلی و مبدل های این نوع پکیج از سیستم موانع تابشی استفاده گردیده و در مسیر محفظه احتراق موانعی قرار گرفته که راندمان دستگاه را به صورت قابل توجهی بالا برده است این نوع پکیج سه جداره بوده و دارای 12 پاس حرارتی می باشدو به علت طراحی بی نظیرش دارای راندمائ 90% می باشد به گونه ای که هنگام استفاده از پکیج های مرکزی با نزدیک شدن به دستگاه هیچگونه گرمایی احساس نمی شود به گونه ای که می توان دودکش و بدنه دستگاه را لمس نمود.در حالیکه در هنگام استفاده از از موتورخانه های مرکزی به وضح می توان شاهد اتلاف انرژی دستگاه شد. به گونه ای که با نزدیک شدن به دیگ دستگاه گرمای خروجی از بدنه دستگاه را می توان احساس کرد این اتلاف حرارتی تا حدی می باشد که نمی توان بدنه دیگ را لمس نمود و ایتنها به دیگ دستگاه ختم نمی شود به علت گسترده بودن سیستم لوله کشی موتورخانه ،حرارت و انرژی از طریق لوله ها و منبع انبساط پشت بامی نیز می باشد.
  6. قیمت تمام شده موتورخانه های مرکزی برای مصرف کننده به علت لوله کشی گسترده و قطعات جداگانه بسیار بالا بوده و در حالیکه قیمت تمام شده پکیج های مرکزی آلپ یک سوم قیمت موتورخانه های قدیمی می باشد.
     Ù†ØªÛŒØ¬Ù‡ تصویری برای پکیج وعملکرد آن در تابستان و زمستان

 

 

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود