شناخت دستگاه

کولر گازی پنجره ای 

اولین کولر گازی خانگی مدار بسته در سال 1930 توسط شرکت گیبسون اختراع گردید . کولر پنجره ای بسیار متداول و مورد توجه می باشد و به آسانی در داخل قاب در پنجره یا دیوار نصب می شود. 

                                00078

 

 انواع کولر گازی پنجره ای

1- تک فصلی : فقط در فصل تابستان جهت خنک کردن هوا بکار می رود.

2- دو فصلی : علاوه بر خنک کردن هوا در تابستان در زمستان نیز هوا را گرم می کند که بر دو نوع می باشد:

الف) مجهز به المنت که در زمستان سیکل مکانیکی آن خاموش می شود و فقط به کمک فن اوپراتور حرارت المنت به ااتاق منتقل می شود.

ب) از سیکل معکوس (پمپ حرارتی) استفاده می شود وبا یک شیر چهارراهه برقی که در خروجی دهش کمپرسور نصب می شود و کندانسور را به اوپراتور و باالعکس تبدیل می کند.

سیکل مکانیکی کولر گازی پنجره ای 

کمپرسور (متراکم کننده)

کندانسور(تقطیر کننده)

درایر(صافی)

کاپیلاری تیوپ (لوله مویی)

اوپراتور(تبخیرکننده)

کمپرسور

کمپرسور بخار مبرد کم فشار با دمای کم را از طریق لوله مکش (برگشت-سکشن)جذب کرده و پس از متراکم نمودن آن از طریق لوله رفت (دهش - دیس شارژ) با فشار و دمای بالا به سمت کندانسور هدایت می کند به طورکلی دو عمل مهم را انجام می دهد.

1- متراکم کردن کردن ماده مبرد

2- با ایجاد اختلاف فشار در سیستم موجب گردش ماده سرمازا در سیکل می شود.

نکته بسیار مهم : کمپرسور رفت و برگشتی بسته و غلطکی در کولر گازی پنجره ای بیشتر کاربرد دارد.

کندانسور

لوله نسبتاً بلندی به صورت مارپیچ (کویل) درآمده است . ابتدای آن به لوله رفت کمپرسور و انتهای آن به درایر متصل است. در کندانسور (تقطیر کننده یا چگالنده) گاز به مایع تبدیل می شود یعنی مبردی که با فشار زیاد وبه صورت فوق گرم از لوله رفت کمپرسور خارج می گردد بر اثر تبادل حرارت با محیط خارج ، گاز را خنک کرده و به مایع تبدیل می کند. کندانسورکولر گازی پنجره ای در طرفی نصب شده که رو به بیرون ساختمان است و هوای تازه را به وسیله فن کندانسور از کنار دستگاه مکیدده وپس از عبور از روی کلاف تقطیر به محیط پس می دهد. حداقل 150 سانتی متر فاصله از دیوار داشته باشد تا تبادل حرارتی بهتریبا محیط انجام دهد. جنس کندانسور درکولرهای گازی از مس سخت ساخته می شود. برای انتقال حرارت بهتر و افزایش استحکام به کندانسور پره هایی (فین) اضافه می کنند.پره های کندانسورسطح تماس را زیاد کرده و خنک شدن آن را آسان می کند. به یاد داشته باشید گردوغبار و جرمی که روی لوله های کندانسور را می پوشاند به منزله عایق هستند واز انتقال حرارت و خنک شدن جلوگیری می کنند، بنابراین باید آنها را تمیز نگه داشت.

                                   IMG 20160807 193104 1

 

 http://www.mihantahvieh.com/systems/کولر-گازی-پنجره-ای-همراه-با-شکل.html

 

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود