شناخت دستگاه

همانطور که از نام این دستگاه  پیداست درپنجره تعبیه میشود با توجه به انتخاب صحیح  نسبت به مساحت اتاق  میتوان راندمان بالای سرمادهی از کولرگازی پنجره ای انتظار داشت .

Dda

کولرگازی پنجره ای به مانند اسپیلت ازیک نوع سیستم پیروی میکند بطور دقیق تر که بیان میشود سیکل کولر گازی پنجره ای و اسپیلت دوتیکه به یک نحوه میباشد فقط با این تفاوت که در پنجره ای تمام قطعات در یک فضای محدود تعبیه شده ولی اسپیلت از هم جدا شده اند و در دو قسمت قرار گرفته اند. بصورت مختصربه معرفی قطعات و نحوه کار کرد کولرگازی پنجره ای میپردازیم.

قطعات تشکیل دهنده:

1: کمپرسور

دهش و مکش مبرد یا به عبارتی جریان مبرد در داخل سیکل بوسیله این این موتور انجام میشود

2:اوآپراتور

عملیات تبخیرمبرد و رطوبت گیری محیط در این قسمت انجام میشودو در اینجا هم عملیات تبخیر هم رطوبت گیری هم تصفیه هوار رو شاهد هستیم

3:فن

گردش هوای آزاد که باعث خنک شدن مبرد میشود به عهده این قسمت میباشد

4: اکسپنشن یا لوله مویین

فشارشکن ، و تقطیر ( تبدیل گاز به مایع ) بوسیله این قطعه صورت میگیرد

5:فیلتر درایر

رطوبت یا مواد ریز معلق در داخل سیکل در این قسمت گرفته میشه

6:کندانسور

با گردش هوای آزاد بیرون در بین فینهای کندانسور مبرد خنک شده و به داخل لوله مویین هدایت میشود

7:بلوور

به وسیله این قطعه هوا و رطوبت اتاق به داخل اواپراتور کشیده میشود و بعداز فرایند تبخیر هوای خنک را به داخل اتاق هدایت میکند

8: صفحه کلید

روشن و خاموش دستگاه و تنظیمات  از این قسمت انجام میشود

 

Coolp

نحوه ی کار دستگاه به صورتی هست که با روشن شدن کمپرسور مبردی که بصورت مایع توی سیکل ( منظور از سیکل مدار بسته چرخش مبرد از کمپرسور به اوآپراتور و لوله مویین و کندانسور و برگشت به خود کمپرسور است) وجود دارد به گردش درمیآید که بعداز عبور از کندانسور و بعداز خنک شدن توسط هوای آزاد با فشار وارد لوله مویین میشود .چون مسیرلوله مویین بسیار تنگ میباشد گازفشرده شده و مبرد از حالت گاز به مایع تغییر وضعیت میدهد که به آن تقطیر میگویند،همین تنگ بودن لوله مویین باعث بالار رفتن فشار و سرعت مبرد شده ، بعداز خروج مبرد از لوله مویین با سرعت بیشتری وارد اواپراتور میشود. جریان هوای گرم و رطوبت محیط توسط بلوور به داخل اواپراتور کشیده میشود و در همان حین گرمای محیط باعث میشود مایع به گاز تبدیل شود که به آن تبخییر میگویند.

به علت سرد بودن مبرد، بعداز برخورد با هوای گرم  و بروز اختلاف دما بین دو سطح( داخل و خارج لوله های اوآپراتور) رطوبت موجود در هوای گرم به سطح لوله مینشیند که مقدار کم یا زیاد بودن این جذب رطوبت بستگی به آب و هوای محیط دارد.

در پایان مبرد بعداز خروج از اواپراتور که بصورت گاز میباشد با مکش کمپرسور دوباره به داخل خود کمپرسور کشیده میشده و از قسمت دمنده کمپرسور که اصطلاحا رفت یا دهش گفته میشود به داخل اواپراتور هدایت میشود که این روند پیوسته تکرار میشود.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود