تعمير در خانه

آبریزی پنل

علت آبريزي پنل مي تواند  يکي از عوامل زير باشد که  رفع هرکدام از اين عوامل نياز به تجربه و تخصص در زمينه کولرگاز و تعميرات آن دارد. يکي از ويژگيهاي کولر گازي علاوه بر ايجاد سرما و تصويه هواي محيط جذب رطوبت محيط ميباشد پس شخصي که کولرگازي استفاده مي کند نبايد از اين نگران باشد که چرا پنل آبريزي دارد که خود آبريزي دلايلي دارد که براي رفع اين آبريزي بايد اين مشکلات پيش آمده را رفع کرد.

 1. عدم جای گذاری خروجی لوله درین در جای نامناسب یکی از مشکلاتی که در آبریزش کولر گازی بسیار شایع است این است که لوله تخلیه یا درین به‌عناوین‌مختلف مسدود می‌شود که باید نسبت به باز کردن و تعمیر کولر گازی کنید باید دقت داشته باشید آن حاصل از کولر گازی بدون هیچ فشاری تولیدشده و این به این معنی است که اگر به هر دلیل مانعی سر را ه آن قرار گیرد آب جمع شده و به داخل پس‌زده خواهد شد در زیر مهم‌ترین و شایع‌ترین علت‌های آن توضیح داده می‌شود:

  .تا خوردن : زمانی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد.
  .مسدود شدن لوله درین : اگر لجن یا گردوخاک به‌مرورزمان باعث مسدود شدن این لوله شود باعث برگشت آب خواهد شد.
  .جمع شدن آب در سطل : اگر آب حاصل از کولر گازی را در ظرف یا بطری جمع می‌کنید باید توجه داشته باشید که اگر آب داخل ظرف به لبه شیلنگ برسد آب داخل شیلنگ دیگر قادر به‌ اضافه شدن به ظرف نبوده و به داخل کولر برگشت می‌خورد.
  .عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه : شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم برای تخلیه باشد (همان‌طور مانند شیب ملایم قیمت بنزین) اگر به هر دلیلی این شیب در نصب رعایت نشود یا بعداً از بین برود تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد .
 2. کثيف بودن سيني درين جلويي که باعث مسدود شدن مسير خروجي آب را ميگيرد که براي رفع اين ايراد ميتوان سيني درين را از دستگاه جدا نمود و شستشو وسرويس کرد.
 3. خراب بودن يا عدم کار کرد درست فن  يونيت داخلي  که ممکن ست  برد مشکل داشته باشد يا موتور فن ايراد پيدا کرده و  هم اينکه ممکن ست مشکل برقي براي پنل ايجاد شده باشد که  براي رفع اين مورد حتما بايد با يک تعمير کار متخصص تماس حاصل بفرماييد.
 4. معيوب بودن سنسور محيطي يا مناسب نبودن درجه سنس سنسور بصورتي که تعميرکار سنسور مناسبي براي کولرگازي تعبيه نکند .
  خراب بودن سنسور باعث ميشود که کمپرسور يکسره کار کند که باعث يخ زدن اواپراتور ميشود که با آب شدن اين يخ حجم زيادي آب وارد سيني درين شده و باعث  نشتي آب به بيرون از پنل ميشود. پس براي رفع اين مورد بايد با يک تعمير کار متخصص تماس گرفت.
 5. کثيف بودن اواپراتور يکي از عوامل موثر در آبريزي پنل مي باشد به گونه اي که وقتي لاي فينهاي اواپراتور کثيف باشد رطوبت جذب شده توسط دستگاه به محل تخليه آب هدايت نميشود و باعث ميشود مسير آب تغيير کرده ويا بصورت مستقيم يا بوسيله بلوور به بيرون ريخته شود که شستن و سرويس اواپراتور تخصصي و نياز به جمع کردن گاز و باز کردن پنل و شستشوي کامل پنل دارد که اين روش براي مشتري هزينه زيادي در بر دارد.
 6. کم بودن گاز کولرگازي به نحوي که در جريان کم بودن گاز دستگاه براي اينکه بتواند  سرماي  تعيين شده را به مصرف کننده بدهد مجبور است بش از اندازه به خود بياورد که در نتيجه اواپراتور  يخ يا برفک ميزند که اين خود مشکل بزرگ و جديست چون باعث آمپر کشيدن دستگاه و  کوتاه شدن عمر کمپرسور و جاي گذاشتن اثرات بد و هزينه سنگين ميشود. پس براي جلوگيري از  بروز اين چنين مشکلاتي بايد بلافاصله با يک تعمير کار متخصص تماس گرفت.
 7. گرفتگي شيلنگ درين بطوري که يک خم  ساده يا تعبيه نامناسب شيلنگ درين در هنگام نصب باعث گرفتگي در مسير خروجي آب مشود.                        
 8. بزرگ بودن قدرت کولرگازي براي محيط مدنظر مثلا براي يه اتاق 9 متري مسکوني يک عدد کولرگازي 24000  نصب کنيم که اين امر نياز به انتخاب کولرگازي با btu  مناسب براي واحد دارد. وقتي قدرت دستگاه بيشتراز واحد موردنظر باشد زودتر يخ ميزدند که به طبع باعث خراب شدن سنسور و خرابي سنسور باعث کم شدن عمر  کمپرسور مشود.
 9.  کثيف بودن سيني درين بالاي پنل وسینی پشت پنل هم يکي ديگر از عوامل بروز اين مشکل ميباشد که براي رفع ايراد مورد 1و 8 بايد پنل باز شده و بصورت کامل شستشو و سرويس شود که این امر نياز به تجربه مناسب و نيروي متخصص دارد.
 10. عایق نبودن لوله کولر گازی باعث آبریزش آن می‌شود که یکی دیگر از علل شایع آبریزش کولر گازی عایق نبودن لوله‌های آن خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی است که باعث ریزش آب می‌شود حالا می‌پرسید چطور؟
  لوله‌های کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم‌تر کولرگازی بسیار خنک است و اگر با عایق کاملا پوشانده نشود همان اتفاق لیوان آب برایش میافتد یعنی رطوبت هوا جذب آن شده و به‌صورت مایع و قطره‌قطره به داخل منزل ریخته میشود.


گروه فني ميهن تهويه با کادري مجرب و متخصص جهت انجام تمام خدمات کولرگازي در انواع برندها به همشهريان عزيز مي باشد.
09120206031 
هزينه رفع آبريزي پنل متناسب با تشخيص صحيح تعميرکار متغيير و توافقی مي باشد.

افتخار ما کيفيت خوب کار ما و رضايت شماست.

علت-آبریزی-پنل-کولرگازی-چیست؟

مطالب مرتبط :

پنل صدای ناهنجار میدهد و چطور میتوان این صدا را رفع کرد

وله کشی کولر گازی پروژه های روکار و توکار ساختمان 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود