تعمير در خانه

http://www.mihantahvieh.com/services-at-home/سرویس-و-نگهداری-گولرهای-گازی.html

سرویس و نگهداری مناسب

در شروع فصل گرم به میزان قابل توجهی در کاهش مصرف برق مؤثر خواهد بود.فیلترها، کویل ها وپره های کولر گازی به طور مرتب نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، تا در طول سالهای بهره داری مؤثرترو کارآمدترعمل کنند.در صورتیکه نگهداری و تعمیر مورد توجّه قرارنگیرد می توان با اطمینان گفت عملکرد کولر گازی دچار یک افت و کاهش مداوم خواهد شد و این به معنی افزایش مصرف انرژی به طور پیوسته خواهد بود.

1.فیلترهای کولر گازی
فیلترها مهم ترین بخش در تعمیر و نگهداری کولر گازی هستند که اگر بطور مرتب تعویض یا تمیز شوند کارکرد کار آمد کولرتضمین می نماید.فیلترهای کثیف و مسدود شده مانع از گردش نرمال هوا می شود و به طور قابل ملاحظه ای بهره وری سیستم را کاهش میدهند.با تمیز نگه داشتن فیلتر می توان مصرف انرژی کولر گازی را از 5% تا 15% کاهش داد. فیلترهای سیستم کولر گازی خود را هر 15 روز یا یک ماه در طول فصل گرما تمیز یا تعویض کنید.

2.کویل های کولر گازی
در طول ماه های بهره برداری کویل اوپراتور و کویل کندانسورکثیفی ها را جمع می کنند. هرچند که وجود یک فیلتر تمیز مانع از این می شود که کویل اوپراتوربه سرعت کثیف شود اما در طول زمان کویل اوپراتور به تدریج کثیفی ها را جمع می کند. کثیفی ها گردش هوا را کاهش می دهد و کویل ها را عایق می کند در نتیجه توانایی آن را در جذب گرما کاهش می دهد. برای رفع این مشکل کویل اوپراتور خود را خود هر سال چک کنید و هر زمان که لازم است آن را تمیز کنید.

3.پره های کویل
پره های آلومینیومی روی کویل اوپراتور و کویل کنداسور به آسانی خم می شود و می توانند گردش هوا از طریق کویل را مسدود کنند.عمده فروشان کولر تجهیزی به نام "بورس پره" وجود دارد که با استفاده از آن می توان پره ها را به موقعیت اصلی خود باز گرداند.

4.کانال های مسدود شده
گاهاً یک سیم کلفت را از کانال های گذر آب عبور دهید. کانال های مسدود شده مانع از این می شوند که رطوبت کولر گازی کاهش یابد و باعث می شود که رطوبت اضافی ایجاد شود که این رطوبت منجر به تغییر رنگ دیوارها یا فرش می شود.حتی المقدورسعی گردد در ابتدای هر فصل گرم نسبت به تمیز کردن کندانسور و حذف گرد و غبار آن اقدام گردد.این کار می تواند 20% در افزایش راندمان کولر مؤثر باشد.

5.درز گیری پنجره ها برای کولر گازی
در شروع هر فصل سرمایش، درزگیری بین کولر گازی وفریم پنجره را بازرسی کنید تا از اتصال آن با بدنه فلزی کولر گازی اطمینان حاصل کنید.رطوبت می تواند به این درزگیر آسیب می رساند و باعث می شود تا از هوای سرد از محیط خانه خارج شود.

6.آماده سازی برای زمستان
در زمستان اتاقک کولر خود را بپوشانید یا آن را خارج کنید ودر جای مناسب نگهداری کنید. قسمت های بیرونی کولر گازی مرکزی را نیز بپوشانید که این امر باعث خواهد شد که کولر گازی از هوای سرد زمستانی و گردو غبار محفوظ بماند.

درکنار رعایت موارد بالا ممکن است شما به یک تعمیرکارحرفه ای برای تعمیر ونگهداری داشته باشید.
گروه فنی میهن تهویه در اسرع وقت در خدمت همشهریان تهرانی می باشد.

09120206031

09361524977

09366941897

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود