تعمير در خانه

خازن، المان الکتریکی است که می تواند انرژی الکتریکی را توسط میدان الکترواستاتیکی(بار الکتریکی) در خود ذخیره کند.واحد اندازه گیری خازن به فاراد است.

 

روش تست:

1-بهترین روش تست خازن استفاده از خازن سنج می باشد. در روشهای دیگر شما می توانید از سلامت خازن مطمئن شوید اما در صورتیکه ظرفیت خازن کاهش داشته باشد مطلع نمی گردید.

2- چنانچه روی خازن اثرات برآمدگی/تیرگی دیده شود خازن معیوب است.

3- بهترین روش با استفاده ازاهم متر عقربه ای است، ابتدا دو سر خازن را به هم زده تا چنانچه ولتاژ ذخیره شده در خازن وجود دارد، تخلیه( دشارژ) شود. با وصل کردن دو سر سیم های اهم متر به دو سر خازن چنانچه عقربه به سرعت تا انتها رفته ودوباره به آرامی تا وسط صفحه برگشته و از آنجا به کندی به جای اول خود برگردد در این صورت خازن سالم ودر غیر این صورت معیوب است.

 روش خطرناک:چنانچه دو سر خازن را با دو رشته سیم به ولتاژی که روی آن نوشته شده وصل و سپس به هم متصل کنید، اگر شعله (جرقه ) آبی شدید ایجاد کرد، خازن سالم است و اگر شعله زرد رنگ و ضعیف بود، خازن خراب است. (این روش توصیه نمی شود)

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود